رژیم صهیونیستی,سازمان ملل,

رژیم صهیونیستی,سازمان ملل,

SafiNews Agency

پنجشنبه 01 خرداد 1399 - 22:27 شناسه خبر: 2651 بازدید : 175 توسط:

هشدار نماینده سازمان ملل به رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری

هشدار نماینده سازمان ملل به رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری

صافی نیوز/ نماینده سازمان ملل در امور غرب آسیا، طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال کرانه باختری را نقض جدی قوانین بین‌المللی دانست که باعث بسته شدن باب احیای مذاکرات می‌شود.

به گزارش صافی ، «نیکلای ملادنوف» نماینده سازمان ملل در امور غرب آسیا شامگاه چهارشنبه به رژیم صهیونیستی هشدار داد که دست از تهدید کردن درباره اشغال مناطق شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری بردارد.
به نوشته وبگاه نشریه «اسرائیل هیوم»، ملادنوف طی گزارشی به نشست ویدئوکنفرانسی شورای امنیت، گفت: «تداوم تهدید اسرائیل به الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری، جدی‌ترین تخطی از قوانین بین‌المللی است که ضربه‌ای سخت به راهکار دو دولتی وارد می‌کند و باب تجدید مذاکرات [با فلسطینی‌ها] را می‌بندد».

وی با بیان اینکه اسرائیل باید تهدید به الحاق را کنار بگذارد، توضیح داد: «سران فلسطینی نیز باید با تمام اعضای گروه چهارجانبه [صلح خاورمیانه] دوباره وارد تعامل شود».

بر این اساس، ملادنوف از ۱۵ عضو شورای امنیت خواست تا از طرح «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در مخالفت با اقدامات یک‌جانبه‌ای که تلاش‌های دیپلماتیک جهت احیای مذاکرات فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها، حمایت کنند.

به نوشته اسرائیل‌هیوم، نماینده سازمان ملل همچنین از گروه چهارجانبه صلح خاورمیانه خواست تا پیشنهادی را تدوین کنند تا به موجب آن نقش میانجی‌گری این گروه دوباره ممکن شود.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده که بحث‌ها و مذاکرات کابینه در خصوص الحاق کرانه باختری و دره اردن به اراضی اشغالی در ماه ژوئیه (اواخر تیرماه و اوایل مردادماه) آغاز خواهد شد.

طبق این طرح، تمام مناطق شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری به دیگر بخش‌های فلسطین اشغالی الحاق خواهد شد که حدود ۳۰ درصد از کل اراضی آن را تشکیل می‌دهد.

روز گذشته نیز کشورهای فرانسه و آلمان ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی درباره اشغال کرانه باختری، اعلام کردند این امر می‌تواند روابط تل‌آویو و اتحادیه اروپا را مخدوش کند.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات