سیما سادات لاری,وزارت بهداشت,بهداشت,کرونا,

سیما سادات لاری,وزارت بهداشت,بهداشت,کرونا,

SafiNews Agency

چهارشنبه 14 آبان 1399 - 20:20 شناسه خبر: 3458 بازدید : 17 توسط:

هشدار وزارت بهداشت درباره خرید در روزهای سیاه کرونایی

هشدار وزارت بهداشت درباره خرید در روزهای سیاه کرونایی

صافی نیوز / سخنگوی وزارت بهداشت درباره خرید در روز‌های سیاه کرونایی به ویژه حضور در مراکز خرید شلوغ هشدار داد.

به گزارش صافی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا در جهان و کشف نشدن دارو و واکسن قطعی برای درمان بیماری تاکنون، لزوم همزیستی هوشمندانه با ویروس کووید۱۹ امری اجتناب ناپذیر است.

لاری با توصیه به خرید مجازی در روزهای کرونایی اظهار کرد: توصیه ما به همه هموطنان عزیز کشورمان این است که تا حد امکان به صورت مجازی نسبت به خرید کالا و انجام کار‌های مورد نظرشان اقدام کنند، افراد مسن و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و فشارخون دارند از رفتن به مراکز خرید خودداری کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: هموطنان در صورت نیاز به خرید حضوری به شکل جمعی به خرید نروند، ساعت‌های خلوت و کم تردد را برای خرید انتخاب کنند و از حصور در فروشگاه‌های شلوغ و با سیستم تهویه هوایی نامناسب جدا خودداری کنند همچنین حتما از ماسک استفاده کنید و نسبت به رعایت اصول فاصله‌گذاری مناسب ۱.۵ تا ۲ متر اقدام کنید.

لاری با بیان اینکه هموطنان در هنگام خرید از لمس نمونه اجناس و کالاها خودداری کنند، اظهار کرد: همچنین بهتر است برای پرداخت پول از دستگاه‌های کارتخوان استفاده شود. فراموش نکنید در طول فرایند خرید از هرگونه تماس دست با دهان و بینی و چشم‌ها به طور جد خودداری شود.

انتهای پیام/


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی