هلال احمر,کرونا,واکسن آنفلوآنزا,

هلال احمر,کرونا,واکسن آنفلوآنزا,

SafiNews Agency

شنبه 17 آبان 1399 - 13:57 شناسه خبر: 3537 بازدید : 113 توسط:

هلال احمر: یک دوز از واکسن آنفلوآنزا هم به دستمان نرسیده است

هلال احمر: یک دوز از واکسن آنفلوآنزا هم به دستمان نرسیده است

صافی نیوز/ رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون از دو میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا چیزی به دستمان نرسیده است.

به گزارش صافی ، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز (شنبه ۱۷ آبان ماه) در دیدار با سفیر سابق ایران در قطر با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در دوران کرونا اظهار کرد: ما آمادگی خوبی در بحث کرونا داریم و به عنوان بازوی وزارت بهداشت در ستاد مرکزی کرونا توانستیم ۲۱ میلیون نفر و خودرو را تب سنجی و غربالگری کنیم، همچنین در بحث لجستیک جمعیت هلال‌احمر نقش اصلی را داشت و کمک‌های بین المللی به کشور در زمان شیوع کرونا از کانال هلال احمر انجام شده است.

او با اشاره به اینکه بیش از ۷۱ میلیون نفر در بحث آموزش و ارائه آن در فضای مجازی با موضوع کرونا و مقابله با آن آشنا شدند، گفت: در بحث آمران سلامت هم ۱۳ هزار نفر از اعضای جوان و داوطلب در موضوع کرونا فعالیت کردند، بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار ماسک هم توزیع شد که این طرح از جمله وظایف اجتماعی هلال احمر بود.

همتی افزود: ما این آمادگی را داریم که تفاهم نامه‌ای اگر بنا باشد با کشور قطر منعقد شود در بحث‌های آموزش و امدادی تجربیات خوبی را منتقل کنیم و اشاره‌ای به جایگاه خوب هلال احمر و عضویت این نهاد در هیات حاکمه فدراسیون کنم که وجهه بین‌المللی خوبی برایمان ایجاد کرده است. در همین راستا هم در بحران‌های بین المللی برای کمک کردن همواره پیشگام بوده ایم، حتی با همین شرایط در حادثه لبنان جزو اولین نفرات رفتیم و کمک کردیم.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: همواره ارتباط خوبی با کشور قطر داشتیم و تلاشمان ایجاد ارتباط خوب با کشور‌های همسایه است، جمعیت هلال‌احمر هم به سبب همین ارتباطات، در مواقع بحران کمک‌های بین المللی را دریافت کرده است، نمونه بارز آن سیل سال ۹۸ بود.

همتی تصریح کرد: در زمان شیوع کرونا، قطر ۴۱۰ هزار فرانک سوئیس به ما کمک کرده است؛ در بحث کرونا از پایان سال تا الان، کمک‌ها و محموله‌های زیادی به کشورمان ایران شد، اما کشور آمریکا همچنان در بحث دارو و کمک‌های پزشکی ما را تحریم کرده است تا جایی که در برخی مواقع نتوانستیم ونتیلاتور با وجود رایزنی‌ها تهیه کنیم و همه نیازمان را از داخل تهیه کردیم.

او با اشاره به واکسن آنفلوانزا عنوان کرد: در خصوص واکسن آنفلوانزا هم از ماه های تیر و مرداد تلاش کردیم، اما تا الان به دستمان نرسیده، در واقع از دو میلیون دوز واکسن چیزی به دستمان نرسیده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به مشکلات انتقال وجه از سایر کشور‌ها به ایران گفت: در بخش انتقال وجه و سایر شرایط مربوط به تحویل کالا هم مشکل داریم، انتظار داریم در این مسیر‌ها کمک شود تا ارتباط خوبی با قطر برقرار شود؛ دسترسی از قطر و عمان به سایر کشور‌ها راحت‌تر است و امیدواریم با رایزنی‌ها به تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشورمان هم برسیم.

همتی گفت: ما نیازمند ۹۰۰ خودرو امدادی و عملیاتی هم هستیم که امیدواریم با کمک و رایزنی شما به آن‌ها هم دسترسی پیدا کنیم، جمعیت هلال احمر به افرادی همچون شما به عنوان داوطلب هلال احمر افتخار و روی کمک شما حساب می‌کند.

انتهای پیام/


منبع: باشگاه خبرنگاران

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی