امیر قطر,قطر,رهبر انقلاب,دیدار با رهبری,حسن روحانی,فساد,آمریکا,

امیر قطر,قطر,رهبر انقلاب,دیدار با رهبری,حسن روحانی,فساد,آمریکا,

SafiNews Agency

یکشنبه 22 دي 1398 - 19:55 بازدید : 147 توسط:
رهبر انقلاب:

همکاری های ایران و قطر بیش از پیش گسترش یابد

همکاری های ایران و قطر بیش از پیش گسترش یابد

صافی نیوز: حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: باید همکاریهای ایران و قطر در زمینه های مشترک بیش از پیش گسترش یابد.

به گزارش صافی، آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب امشب (یکشنبه) در دیدار شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و هیأت همراه تأکید کردند: شرایط کنونی منطقه بیش از پیش نیازمند تقویت ارتباطات کشورهای منطقه و تأثیر نپذیرفتن از القائات بیگانگان است.

ایشان گفتند: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده و آقای رئیس جمهور هم صراحتاً گفته است، ایران آماده همکاری های نزدیکتر با کشورهای منطقه است.

آیت الله خامنه ای شرایط کنونی منطقه را نامناسب دانستند و افزودند: علت این وضعیت فسادانگیزی آمریکا و رفقای او است و تنها راه مقابله با آن هم تکیه بر همکاری های درون منطقه ای است.

ایشان خاطرنشان کردند: روابط اقتصادی دو کشور در سطح روابط سیاسی نیست و باید همکاری های ایران و قطر در زمینه های مشترک بیش از پیش گسترش یابد.

رهبر انقلاب تأکید کردند: البته برخی ها بخصوص آنهایی که از آن سر دنیا به این منطقه آمده اند، تمایل به گسترش همکاری های کشورهای منطقه ندارند ولی این موضوع ربطی به آنها ندارد و کشورها و ملت های منطقه، دیگر چنین تحکم ها و دخالت هایی را قبول نمی کنند.

در این دیدار که روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در سخنانی با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر، شرایط منطقه را دشوار ارزیابی کرد و عنوان کرد: ما با صحبت های جنابعالی درخصوص لزوم افزایش همکاری های منطقه ای کاملاً موافقیم و معتقدیم باید گفتگوهای جامع میان کشورهای منطقه برگزار شود.

امیرقطر افزود: قرار بر این شد که کمیسیون مشترک دو کشور، حدود سه ماه دیگر در ایران برگزار شود و امیدواریم روابط اقتصادی ایران و قطر به سطح روابط سیاسی برسد.

وی همچنین از کمکها و حمایتها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم قطر، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: leader.ir

 

تبلیغات