دانشگاه تهران,اعتراضات به گرانی بنزین,بنزین,محمود نیلی,اعتراض دانشجویان,

دانشگاه تهران,اعتراضات به گرانی بنزین,بنزین,محمود نیلی,اعتراض دانشجویان,

SafiNews Agency

یکشنبه 26 آبان 1398 - 19:40 بازدید : 128 توسط:

واکنش رئیس دانشگاه تهران به تجمعِ دانشجویان

واکنش رئیس دانشگاه تهران به تجمعِ دانشجویان

به گزارش صافی به نقل از ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران به تشریح جزئیات تجمع دانشجویان دانشگاه تهران در محوطه پردیس مرکزی این دانشگاه پرداخت و اظهار کرد: امروز تعدادی از دانشجویان در واکنش به افزایش قیمت بنزین و همچنین مسائل اقتصادی کشور و مسائل روز اعتراض کردند، اما توصیه ما به دانشجویان این است که اگرچه آنها می‌توانند نظریات اصلاحی و انتقادی درخصوص این موضوعات داشته باشند، ولی شرایط کشور شرایطی نیست که ما حرکت‌هایی را انجام دهیم که احیاناً تاثیر منفی بر وضعیت فعلی داشته باشد.

رئیس دانشگاه تهران در ادامه تصریح کرد: ما در شرایط فعلی به عنوان یک دانشگاه باید از قوه فکری و تفکر خود استفاده و کمک کنیم به جامعه و کشور تا مسائل و مشکلات حل شوند.

وی تاکید کرد: صرف بیان دیدگاه‌ها به شکل تجمع شاید در این مرحله، کمکی به حل مشکلات و مسائل کشور نکند، بنابراین قدرت دانشگاه در برنامه‌ریزی، تفکر و ارائه راهکارهای علمی و پیشنهادهای اصلاحی است؛ لذا دانشگاه‌ها باید مثل گذشته در این مرحله کمک کند تا از این مشکلات عبور کنیم.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: ما در دانشگاه سعی کردیم همواره نظرات و دیدگاه‌های اساتید را به اطلاع هیات دولت در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و غیره برسانیم و در ادامه نیز امیدواریم دانشگاه بتواند همین اقدامات را ادامه دهد و مجموعه کشور نیز از این پیشنهادات و نظرات استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه اخلالی در کلاس‌های آموزشی دانشجویان بر اثر تجمع صورت نگرفت، گفت: با توجه به اینکه تعدادی از دانشجویان در محوطه دانشگاه تجمع کردند، بنابراین مشکلی برای کلاس‌های آموزشی آنها ایجاد نشد. تا جایی که من اطلاع دارم این تجمع چندان هم گسترده نبود، در عین حال لطمه‌ای هم به کلاس‌های آموزشی وارد نشد.

نیلی تاکید کرد: کلاس‌های آموزشی دانشجویان دانشگاه تهران طبق معمول فردا برگزار می‌شود و مشکل ویژه‌ای برای برگزاری این کلاس‌ها نداریم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات