بازار ارز,قیمت دلار,دلار,

بازار ارز,قیمت دلار,دلار,

SafiNews Agency

سه شنبه 03 تير 1399 - 21:56 شناسه خبر: 2994 بازدید : 125 توسط:

ورق در بازار ارز برگشت/ کاهش قیمت دلار آغاز شد

ورق در بازار ارز برگشت/ کاهش قیمت دلار آغاز شد

صافی نیوز / امروز روز مهمی در بازار ارز بود، بازگشت قیمت ارز در آخرین ساعات فعالیت بازار ارز آغاز شد و دلار که تا ارتفاع ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان پیشروی کرده بود بار دیگر به کانال ۱۹ هزار تومان بازگشت.

به گزارش صافی به نقل از خبرآنلاین، رشد قیمت‌ها در بازار در حالی رخ داد که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی نیز به میانه کانال ۱۹ هزار تومان رسیده بود. در حالی که دلالان تلاش می‌کردند قیمت‌ها را در این محدوده نگه دارند،به گفته صرافان بازارساز وارد میدان شد.

برخی خبرگزاری‌ها از جمله تسنیم از عرضه ۵۵ میلیون دلار به بازار خبر دادند اما گفته می‌شود خریدار در این بازار چندان زیاد نبود.

دلار در آخرین ساعات روز به قیمت ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شد و صرافان می‌گویند تعداد فروشندگان ارز در محدوده قیمتی ۱۹ هزار و پانصد تا ۲۰ هزار و پانصد تومان  افزایش محسوسی را تجربه کرده بود.

صرافان می‌گویند قیمت ارز در روزهای آتی روند کاهشی را طی خواهد کرد به این ترتیب شمارش معکوس برای ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه آغاز شده است.

در هفته های اخیر افزایش قیمت ارز همزمان با کاهش صادرات و واردات بخاطر محدودیت‌های مرزی و کاهش درآمدهای نفتی و قطعنامه اخیر شورای حکام، نمایان شدن تبعات اقتصادی شیوع کرونا و عدم بازگشت ارزهای صادراتی بازار ارز شاهد روزهای متلاطمی بود.

رییس کل بانک مرکزی اما گفته است التهابات ارزی و شوک فعلی در بازار ارز موقتی است .

وزارت صمت و بانک مرکزی به صادرکنندکان متخلف هشدار داده اند که در صورت عدم بازگرداندن ارز نسبت به اعلام اسامی آنها اقدام خواهند کرد.سخت‌گیری هایی را برای صادرکنندگان متخلف در نظر

بانک مرکزی اعلام کرده است از مجموعه ۷۲ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی تنها ۴۵ میلیارد ارز به کشور بازگشت و ۲۷ میلیارد دلار باید تا پایان تیر از سوی صادرکنندگان برگردد. به این ترتیب با بازگشت ارزهای صادراتی به کشور،قیمت ارز ریزش شدیدی را تجربه خواهد کرد.

انتهای پیام/


منبع: خبرآنلاین

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, , ,

 

تبلیغات اختصاصی