قیمت طلا,بازار طلا,آخر سال,روزهای پایانی سال,اتحادیه طلا و جواهرات,تهران,محمد کشتى آراى,

قیمت طلا,بازار طلا,آخر سال,روزهای پایانی سال,اتحادیه طلا و جواهرات,تهران,محمد کشتى آراى,

SafiNews Agency

شنبه 24 اسفند 1398 - 17:19 بازدید : 126 توسط:

وضعیت بازار طلا در روزهای پایانی سال

وضعیت بازار طلا در روزهای پایانی سال

صافی نیوز / نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به کاهش بهاى اونس جهانى بیان کرد: افزایش نرخ ارز باعث شد طلا به اندازه افت بهاى اونس ارزان نشود.

به گزارش صافی، محمد کشتى آراى درباره وضعیت بازار طلا توضیح داد: بهاى اونس جهانى طلا در حال حاضر ١٥٣٠ دلار است که نسبت به شنبه گذشته ٨.٨ درصد ١٤٤ دلار کاهش پیدا کرده، این درحالیست که قیمت طلا در بازار داخل با توجه به افزایش نرخ ارز و تقاضا براى سکه نسبت به افت قیمت اونس کاهش نداشته باشد.

کشتى آراى نرخ ارز را موثرترین عامل بر قیمت طلاى داخلى دانست و گفت: تا زمانى که بهاى دلار کاهش نیابد، قیمت طلا و سکه حتى با وجود کاهش قیمت اونس، ارزان نخواهد شد و دلار تاثیر کاهش بهاى اونس جهانى را پوشش مى‌دهد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به افت تقاضا براى طلا در ایام شب عید اظهار کرد: نگرانى مردم از حضور در مکان‌هاى عمومى و کاهش رفت‌وآمدها، داد‌وستدها را در بازار طلا را به شدت کاهش داده است؛ ضمن اینکه معاملات سکه بین افراد حرفه‌اى بالا و تقاضا در افراد معمولى پایین است.

او خاطرنشان کرد: این روزها اگرچه تقاضا براى مصنوعات طلا پایین آمده اما همچنان تقاضا براى سرمایه گذارى در بازار سکه بالا است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: اقتصاد آنلاین

 

تبلیغات