کرونا در ایران,لاری,سخنگوی وزارت بهداشت,وزارت بهداشت,سخنگو,سیما سادات لاری,

کرونا در ایران,لاری,سخنگوی وزارت بهداشت,وزارت بهداشت,سخنگو,سیما سادات لاری,

SafiNews Agency

پنجشنبه 22 آبان 1399 - 14:41 شناسه خبر: 3648 بازدید : 10 توسط:

ویروس منحوسی که رحم ندارد؛ هر 3 دقیقه یک نفر قربانی کرونا در کشور

ویروس منحوسی که رحم ندارد؛ هر 3 دقیقه یک نفر قربانی کرونا در کشور

صافی نیوز / سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ هزار و ۵۱۷ مورد جدید کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد اظهار کرد که امروز متاسفانه ۴۵۷ بیمار بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند که تقریبا هر 3 دقیقه یک هموطن بر اثر کرونا جان خود را ازدست می‌دهد.

به گزارش صافی به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۲۲ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۵۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که سه هزار و ۱۴۹ نفر از آنها بستری شدند.

وی با بیان اینکه تا کنون پنج میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۸۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۲۶ هزار و ۵۸۵ نفر رسید.

لاری با اشاره به اینکه ۵۶۱۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون ۵۴۱ هزار و ۵۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

لاری ادامه داد: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات