بازار خودرو,پراید,قیمت پراید,

بازار خودرو,پراید,قیمت پراید,

SafiNews Agency

سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 - 23:19 بازدید : 123 توسط:

پراید 90 میلیونی؛ محصول عدم نظارت بر بازار خودرو!

پراید 90 میلیونی؛ محصول عدم نظارت بر بازار خودرو!

صافی نیوز/ بعد از اعلام توقف تولید خودروی پراید 111 در چهارم اردیبهشت ماه انتظار افازایش قیمت این خودرو در بازار وجود داشت، حال امروز با بررسی میدانی خبرنگار آخرین خبر در بازار و آگهی سایت های تبلیغاتی مشخص شد قیمت این خودرو به مرز 90 میلیون تومان رسید

به گزارش صافی ، همچنین فروشندگان قیمت برادر این خودرو یعنی پراید 131 را حدود 76 تا 80 میلیون اعلام کردند.
این آشفتگی بازار در شرایطی ایجاد شده است که شوراها و مجمع های مثلا تعیین قیمت خودرو هنوز به اجماع کلی نرسیده اند

امروز رضا شیوا رییس شورای رقابت اعلام قیمت جدید توسط ستاد تنظیم بازار را تخلف دانست؛ حال باید سوال کرد در این شرایط که دلالان آب را گل آلود کرده و از بازار بهم ریخته خودرو ماهی می گیرند آیا این همه تعلل در اعلام قیمت ها لازم است؟

بر اساس این گزارش عصر ایران نوشت: محصولات ایران خودرو خصوصا خانواده پژو نیز با افرایش قیمت مواجه شده است به طوریکه قیمت پژو 206 تیپ 2 مدل 99 هم اکنون به 145 میلیون تومان و تیپ 5 آن نیز به قیمت 170 میلیون تومان رسیده است.

شیب افزایش قیمت فقط مربوط به 2 خودروساز بزرگ ایران خودرو و سایپا نبوده و در دیگر محصولات داخلی و یا مونتاژ داخل نیز به چشم می خورد به طوریکه هم اکنون قیمت مزدا 3 که در آخرین روزهای اسفند 98 حدود 500 میلیون تومان بود امروز به 630 میلیون تومان افزایش یافته است.

کاهش عرضه خودرو به بازار،حضور واسطه ها و دلال ها و همچنین سرازیر شدن نقدینگی به بازار خودرو از جمله دلایل افزایش قیمت از سوی کارشناسان عنوان می شود.

قیمت های بالا و حبابی که این روزها در بازار خودرو شاهد آن هستیم لزوم مداخله جدی مسئولان برای کنترل قیمت ها را طلب می کند و جا دارد تا وزرات صمت و دیگر نهاد های نظارتی با ورود به موضوع تصمیمات جدی را برای کنترل قیمت ها در این حوزه اجرایی کنند.

انتهای پیام/


منبع: آخرین خبر

 

تبلیغات