پمپئو,اسرائیل,ترامپ,

پمپئو,اسرائیل,ترامپ,

SafiNews Agency

چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399 - 12:0 شناسه خبر: 2522 بازدید : 123 توسط:

پمپئو به اسرائیل: درباره کرانه باختری محتاط باشید

پمپئو به اسرائیل: درباره کرانه باختری محتاط باشید

صافی نیوز/ وزیر امور خارجه آمریکا از رژیم صهیونیستی خواسته درباره طرح الحاق کرانه باختری جوانب احتیاط را رعایت کند.

به گزارش صافی ، وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به فلسطین اشغالی از مقام‌های رژیم صهیونیستی خواست برای اجرای پیشنهاد الحاق کرانه باختری «همه عوامل» را در نظر بگیرد.

وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در سفری یک روزه وارد فلسطین اشغالی شده و با مقام‌های رژیم صهیونیستی از جمله «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و شریک او در کابینه، «بنی گانتز» دیدار کرد.

پمپئو در گفت‌وگو با روزنامه اسرائیل‌هیوم گفت با مقام‌های اسرائیل درباره الحاق کرانه باختری رایزنی کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت از جمله محورهای گفت‌وگوی او با مقام‌های اسرائیلی این بوده که همه عوامل مورد بررسی قرار گیرند. او درباره این طرح گفت: «با مقام‌های اسرائیل درباره مسائل مرتبط با آن (الحاق کرانه باختری) و مسائل مرتبط با آن رایزنی کردیم - درباره نحوه رسیدگی به همه مسائل دخیل و نحوه حصول اطمینان از اینکه چطور می‌توان این کار را به صورتی مناسب انجام داده تا نتایج آن مطابق با چشم‌انداز صلح باشد [رایزنی کردیم].»

مساله الحاق بخشهایی از کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی پس از انتخابات مارس و توافق نتانیاهو و بنی گانتز برای تشکیل کابینه ائتلافی جدی‌تر شده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «بنی گانتز» رئیس ائتلاف آبی و سفید اخیرا بر سر تشکیل کابینه فراگیر توافق کردند و از جمله موارد مورد توافق آنها آغاز الحاق دره اردن (غور اردن) و شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری از ماه ژوئیه است.

طبق توافق نتانیاهو و گانتز، اجرای این تصمیم منوط به موافقت واشنگتن است.

صدها هزار اسرائیلی در شهرک‌هایی یهودی‌نشین که رژیم صهیونیستی بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است سکونت دارند.

سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می‌دانند زیرا این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت و ساز از سوی اشغال‌گر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, , ,

 

تبلیغات اختصاصی