ولادیمیر پوتین,پوتین,روسیه,رئیس جمهور روسیه,معاهده تسلیحات اتمی با آمریکا,

ولادیمیر پوتین,پوتین,روسیه,رئیس جمهور روسیه,معاهده تسلیحات اتمی با آمریکا,

SafiNews Agency

جمعه 25 مهر 1399 - 16:2 شناسه خبر: 3189 بازدید : 111 توسط:

پوتین تمدید یکساله معاهده تسلیحات اتمی با آمریکا را پیشنهاد داد

پوتین تمدید یکساله معاهده تسلیحات اتمی با آمریکا را پیشنهاد داد

صافی نیوز / رئیس جمهور روسیه به آمریکا پیشنهاد کرد معاهده تسلیحات اتمی میان این دو کشور بدون قید و شرط به مدت یک سال مورد تمدید قرار گیرد.

به گزارش صافی به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز جمعه به آمریکا پیشنهاد کرد معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی میان‌برد موسوم به «نیو استارت» میان دو کشور تمدید شود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پوتین در این پیشنهاد متذکر شده است تمدید این معاهده مهم بدون قید و شرط و به صورت یکساله انجام گیرد.

پیش‌تر آمریکایی‌ها برای تمدید این معاهده پیش شرط‌هایی را تعیین کرده بودند که با مخالفت مسکو مواجه شد. از جمله این پیش شرط‌ها می‌توان به ورود چین به معاهده به عنوان طرف سوم و باقی ماندن موشک‌های آمریکایی در کشورهای اروپایی مجاور روسیه اشاره کرد.

شامگاه سه شنبه «مارشال بیلینگزلی» نماینده آمریکا در امور کنترل تسلیحات اعلام کرد که واشنگتن با روسیه بر سر برخی «مسائل اصولی» جهت تمدید پیمان کنترل تسلیحاتی موسوم به نیو استارت به توافق دست یافته است. 

پیمان نیو استارت فوریه ۲۰۲۱ منقضی می‌شود و نماینده آمریکا در امور کنترل تسلیحات گفت که واشنگتن و مسکو به توافق موقتی در خصوص تمدید این توافق رسیده‌اند.

دولت‌های وقت روسیه و آمریکا ۱۰ سال پیش معاهده‌ای با هدف کاهش و محدودسازی تسلیحات راهبردی به امضا رساندند که به معاهده نیو استارت یا استارت جدید معروف شد. این پیمان در حال انقضاست و آمریکا از تمدید آن طفره می‌رود.

دو روز پیش پایگاه خبری هیل گزارش داده بود که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امیدوار است تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر در کشورش بر سر جنگ‌افزار‌های هسته‌ای با پوتین به توافق برسد.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی