16 آذر,روز دانشجو,سیدعلی موسوی حسینی,پیام تبریک,صافی نیوز,مراغه,فرماندار مراغه,

16 آذر,روز دانشجو,سیدعلی موسوی حسینی,پیام تبریک,صافی نیوز,مراغه,فرماندار مراغه,

SafiNews Agency

شنبه 15 آذر 1399 - 23:41 شناسه خبر: 4170 بازدید : 1212 توسط:

پیام تبریک فرماندار مراغه به مناسبت ۱۶ آذر؛ روز دانشجو

پیام تبریک فرماندار مراغه به مناسبت ۱۶ آذر؛ روز دانشجو

صافی نیوز / سید علی موسوی حسینی فرماندار مراغه در پیامی؛ فرارسیدن ۱۶ آذر؛ روز دانشجو را به همه دانشجویان و پیوندگان راه علم و فضیلت تبریک گقت.

به گزارش صافی، متن کامل پیام فرماندار مراغه به شرح ذیل است:

دانشجو؛ مصداق و تجلی بارز و عینی آگاهی، پویایی، بیداری فکری، سیاسی، اجتماعی، تاریخی و عنصر فعال و کنشگر جامعه است.

۱۶ آذر روز دانشجو نماد استکبارستیزی، استقلال خواهی و نمونه والای مقاومت تاریخی جوانان ایران عزیز و تجلی بصیرت و یادآور فداکاری، رشادت و حریت دانشجویی است.

بی تردید این فریاد استکبار و استعمارستیزی، الگو و نماد جاودان آزادی خواهی ملتی است که توانست با رهبری و هدایت هوشمندانه امام راحل، رژیم فاسد طاغوت را برای همیشه از صحنه روزگار محو کند.

دانشجویان این مرز و بوم مقدس در طول دوران مبارزات دانشجویی همواره با نگاه آرمان گرایانه توام با واقعیت، برای کشور عزیز و ملت بزرگوار ایران اسلامی مایه ثمرات و برکات فراوانی بوده و رشادت های دانشجویان در عرصه مبارزه با استعمار و استبداد، جایگاه فعالیت های دانشجویی را در تاریخ معاصر ایران پررنگ نموده است. بدون شک ۱۶ آذر یادآور تنها یک نمونه و نمادی از پایمردی ها و ایستادگی های دانشجویان با بصیرت این کشور در برابر ظلم و ستم و دست درازی بیگانگان به منافع ملی است.

با همه گیر شدن ویروس کرونا در کشورمان و با وجود عدم تشکیل کلاس های درس در مراکز و دانشگاه ها و برگزاری کلاس به صورت مجازی، دانشجویان به عنوان افراد فرهیخته جامعه با تشکیل و راه اندازی گروه های جهادی در حوزه های مختلف مقابله با این ویروس منحوس به خصوص توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی، اجرای برنامه های علمی و پزشکی، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی و دیگر حوزه ها پای کار بوده و در ریشه‌کن کردن بحران کرونا سهم بسزایی داشته و همچنان به مسیر خود تا ریشه کنی کامل بیماری ادامه می دهند.

دانشجویان فهیم و با بصیرت شهرستان مراغه نیز در این راستا پای کار بوده و ضمن آگاهی از مسایل و موضوعات روز کشور و منطقه، خود را به علم و دانش و معرفت تجهیز و برای خدمت به کشور و ملت بزرگ ایران همواره آماده هستند.

اینجانب به نوبه خود، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای دانشجو، این روز را به همه دانشجویان فکور و اصحاب علم و اندیشه کشور به خصوص دانشجویان وارسته شهرستان مراغه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

سید علی موسوی
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی