حسن روحانی,ولادیمیر پوتین,کرملین,پیام تسلیت,سقوط هواپیما,بوئینگ 737,سقوط هواپیمای اوکراین,روسیه,

حسن روحانی,ولادیمیر پوتین,کرملین,پیام تسلیت,سقوط هواپیما,بوئینگ 737,سقوط هواپیمای اوکراین,روسیه,

SafiNews Agency

چهارشنبه 18 دي 1398 - 15:2 بازدید : 128 توسط:

پیام تسلیت پوتین به روحانی در پی سقوط هواپیما

پیام تسلیت پوتین به روحانی در پی سقوط هواپیما

صافی نیوز: رئیس‌جمهور روسیه با ارسال پیامی مکتوب به رئیس‌جمهور روحانی برای قربانیان سانحه سقوط بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین که جمع زیادی از آنها ایرانی بودند، تسلیت گفت.

به گزارش صافی، کرملین امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه با ارسال پیامی مکتوب به «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران برای قربانیان حادثه امروز (چهارشنبه) سقوط یک فروند هواپیما تسلیت گفت.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، طبق بیانیه کرملین، رئیس‌جمهور روسیه به همتای ایرانی خود، قربانی شدن جمع زیادی از شهروندان ایرانی را در در پی حادثه سقوط بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین که به گفته شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پروازی داشت و تمام سرنشینان آن جان باختند، تسلیت گفت.

با اینحال بنا به گفته جامعه هلال احمر ایران، ۱۷۶ تن از سرنشینان این هواپیمای مسافربری جان خود را در این سانحه از دست دادند که ۳۲ نفر آنها را اتباع خارجی تشکیل می‌دادند.

در بیانیه کرملین آمده است: «رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین، پیامی مکتوب برای حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران ارسال کرد که در آن تسلیت عمیق خود را برای مرگ شهروندان ایران و چندین کشور دیگر در نتیجه سقوط هواپیما در نزدیکی تهران ابراز داشت».

پوتین در این پیام مکتوب نوشت: «روسیه در غم آنهایی که اعضای خانواده خود و دوستانشان را از دست دادند، شریک است و برایشان ثبات قدم و شجاعت آرزو می‌کند».

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین که صبح روز چهارشنبه (امروز) تنها دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه امام خمینی در تهران سقوط کرد و تمامی ۱۷۶ نفر مسافر و خدمه پروازی آن در این حادثه جان باختند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات