رئیس جمهور,حسن روحانی,روز دانشجو,16 آذر,

رئیس جمهور,حسن روحانی,روز دانشجو,16 آذر,

SafiNews Agency

یکشنبه 16 آذر 1399 - 16:17 شناسه خبر: 4139 بازدید : 17 توسط:

پیام روحانی برای دانشجویان

پیام روحانی برای دانشجویان

صافی نیوز / رییس جمهور شانزدهم آذر را نماد خردگرایی، آزادی‌خواهی و روز تجلیل از مبارزات سرنوشت‌ساز دانشجویی دانست و گفت: دانشجویان مصداق نبض بیدار جامعه و سرمایه واقعی و ماندگار کشور هستند.

به گزارش صافی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، حسن روحانی در پیامی به مناسبت روز دانشجو اعلام کرد: دولت تدبیر و امید نگاه نقادانه و مشارکت و حضور سازنده دانشجویان در تصمیم‌سازی‌ها را همواره فرصتی ارزنده می‌داند.

در بخشی از پیام رییس جمهوری آمده است: شانزدهم آذر در تقویم ما، نماد خردگرایی، آزادی‌خواهی و روز تجلیل از مبارزات سرنوشت‌ساز دانشجویی است. دانشجویان فهیم و بصیر کشور، همواره ثابت کردند که دانشجو نه فقط جوینده دانش، جوینده آزادی و استقلال هم هست.

روحانی ادامه داد: این رخداد به خوبی ثابت کرد که قدم‌های استوار دانشجو، همواره همگام و همراه با ملت بزرگ ایران بوده و دانشجوی این سرزمین به همان اندازه که در عرصه دانش فعال است، در صحنه دفاع از کیان و هویت دینی و ملی خود نیز امیدآفرین و فداکار است.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه دانشجویان مصداق نبض بیدار جامعه و سرمایه واقعی و ماندگار کشور و کلید سعادت فردای ایران عزیز هستند، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با تکریم رسالت تاریخی دانشجویان، نگاه نقادانه و مشارکت و حضور سازنده آنها در تصمیم‌سازی‌ها را برای توسعه کشور، همواره فرصتی ارزنده می‌دانسته و می‌داند.

وی افزود: در همین دوره سخت و طاقت‌فرسای جنگ اقتصادی و شیوع کرونا که کشور با کمبودهای فراوان به ویژه در زمینه تجهیزات و امکانات بهداشتی و پزشکی مواجه شد، دانشگاهیان و دانشجویان پرتلاش ما در عرصه‌های مختلف علمی و صنعتی، نقشی پیشرو در کنترل و مهار کرونا داشتند و افتخاراتی خلق کردند که ثمرات آن در آینده بیشتر نمایان می‌شود.

روحانی با بیان اینکه بر خلاف رویه هفت سال گذشته، امسال با توجه به تعطیلی دانشگاه‌ها و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان دیدار حضوری با دانشجویان عزیز برایم میسر نشد، افزود: با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای روز دانشجو، این روز را به همه دانشجویان و دانشگاهیان تبریک می‌گویم و امیدوارم به زودی شرایطی فراهم شود تا بتوانم در سال پایانی دولت در جمع صمیمی شما دانشجویان عزیز حضور پیدا کنم. عزّت و سرافرازی روزافزون همه دانشجویان و دانشگاهیان کشور را از درگاه خداوند بزرگ مسألت دارم.

به گزارش ایرنا،  در روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در پی یورش نیروهای امنیتی و گارد به دانشکده فنی دانشگاه تهران و درگیری میان آنان و دانشجویان، سه دانشجوی این دانشگاه به نام‌های آذر شریعت‌رضوی، مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/


منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی