دفتر تحکیم وحدت,نماز جمعه,ائمه جمعه,

دفتر تحکیم وحدت,نماز جمعه,ائمه جمعه,

SafiNews Agency

دوشنبه 01 ارديبهشت 1399 - 14:26 بازدید : 178 توسط:

پیشنهاد دفتر تحکیم وحدت به ائمه جمعه تهران

پیشنهاد دفتر تحکیم وحدت به ائمه جمعه تهران

صافی نیوز / اتحادیه دفتر تحکیم وحدت طی نامه‌ای از خطیبان نماز جمعه تهران خواست در ایامی که به علت شیوع کرونا نمازجمعه برگزار نمی‌شود، با قرائت خطبه‌ها در شبکه‌های تلویزونی به بصیرت‌آفرینی خود ادامه دهند.

به گزارش صافی به نقل از فارس، اتحادیه دفتر تحکیم وحدت طی نامه‌ای به خطیبان نماز جمعه تهران نوشت: ما شاهد حضور خطیبان نماز جمعه در شبکه‌های استانی در ساعات مقرر برگزاری نماز جمعه و انتشار الکترونیکی خطبه‌ها در شهرستانهای ایران اسلامی بوده‌ایم و انتظار از خطیبان نماز جمعه تهران چنین می‌رود تا به این موج بصیرت‌آفرین بپیوندند که در حال حاضر وقت سکوت نیست چراکه سکوت خواص از سوی معاندین به غلط، انفعال معنی می‌شود.

متن نامه اتحادیه دفتر تحکیم وحدت به این شرح است:

سلام علیکم

بلاشک فریضه شکوهمند نماز جمعه که یکی از جلوه‌های بعد سیاسی ـ اجتماعی اسلام است، دارای اهمیتی انکارنشدنی و مافوق تصور و تاثیرناپذیر در نظام مردمسالاری دینی است و سکان اصلی این حرکت عظیم را امام جمعه بدست دارد؛ امامی که در جایگاه حراست و حمایت از قرآن و نظام اسلامی است و محور هدایت و وحدت جامعه مسلمین محسوب می شود و باز هم اوست که میراث‌دار خونهای پاک شهدای محراب است. شهدایی که با زبان برّا و برهانی غرّا دوشادوش ولی فقیه خود جانانه از کیان انقلاب اسلامی دفاع کردند و صدق کلامشان را با جان شیرینشان، تضمین کردند.

تعابیر شگرفی که امام راحل(ره) در شأن و مرتبت این جایگاه والا بکاربرده‌اند، به روشنی بعد سیاسی عبادی نماز جمعه را تبیین می کند. تعبیرهای تامل‌برانگیزی چون دژ مستحکم، سنگر اسلام، نماز وحدت‌بخش و ... جملگی گویای این مهم است که خطیب جمعه در جایگاه امامت خود می تواند حل‌المسائل و باطل‌السحر عده‌ای معاند متحجر باشد.

منصب امام جمعه یعنی منصب تماس روحانیت با ملت نماز جمعه یکی از فریضه‌های عبادی سیاسی اسلام است و جایگاه امامت جمعه شهر تهران به دلیل ام القرایی جهان اسلام از جایگاه ویژه‌تری برخوردار است. در پی بحران اخیر و شیوع ویروس کرونا در کشور ،تریبون این جایگاه بطور موقت بسته شده است اما احساس مسئولیت خطیبان انقلابی همچنان برقوت خود باقی‌است.

ما شاهد حضور خطیبان نماز جمعه در شبکه‌های استانی در ساعات مقرر برگزاری نماز جمعه و انتشار الکترونیکی خطبه‌ها در شهرستانهای ایران اسلامی بوده‌ایم و انتظار از خطیبان نماز جمعه تهران، به عنوان سکان‌داران بزرگترین و به زعم ما مهمترین تریبون عبادی سیاسی جهان اسلام، چنین می‌رود تا به این موج بصیرت‌آفرین بپیوندند که درحال حاضر وقت سکوت نیست چراکه سکوت خواص از سوی معاندین به غلط، انفعال معنی می شود.

دفتر تحکیم وحدت به عنوان تشکلی انقلابی و در صحنه، آمادگی خود را مبنی بر مشاوره و انتشار خطبه‌های جنابعالی به عنوان سکاندار این تریبون اقتدار آفرین، اعلام می دارد تا گامی کوچک در راستای احیای ارزش‌های راستین انقلاب اسلامی بردارد.

در نهایت برای حضرتعالی و تمامی خدمت‌گزاران انقلاب اسلامی، آرزوی عمر و توفیق الهی را داریم.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات