سیدابوالفضل میرمحمدی,تشییع,پیکر,قم,خبرگان رهبری,نماینده مجلس خبرگان,

سیدابوالفضل میرمحمدی,تشییع,پیکر,قم,خبرگان رهبری,نماینده مجلس خبرگان,

SafiNews Agency

دوشنبه 04 آذر 1398 - 19:43 بازدید : 123 توسط:

پیکر آیت الله میرمحمدی در قم تشییع شد

پیکر آیت الله میرمحمدی در قم تشییع شد

به گزارش صافی به نقل از مهر، مراسم تشییع پیکر آیت الله سید ابوالفضل میرمحمدی عصر دوشنبه با حضور مراجع عظام تقلید، تعدادی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مجلس خبرگان، طلاب و اقشار مختلف مردم قم از مسجد امام حسن عسکری به سمت حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، آیت الله سید احمد خاتمی، آیت الله رضا استادی و آیت الله سید محمد غروی از اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، حجت الاسلام سید حسن خمینی و آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان از جمله شرکت کنندگان در این مراسم بودند.

پس از اقامه نماز میت توسط آیت الله شبیری زنجانی، پیکر آیت الله میرمحمدی در مسجد بالاسر حرم کریمه اهل بیت(ع) به خاک سپرده شد.

آیت الله سید ابوالفضل میرمحمدی زرندی در سال‌ ۱۳۰۲ هجری‌ شمسی‌ در بخش‌ زاویه‌ زرند از توابع‌ شهرستان‌ ساوه‌ در خانواده‌ای‌ مذهبی‌ دیده‌ به‌ جهان‌ گشود.

او تحصیلات‌ ابتدایی‌ را در زادگاهش‌ به‌ پایان‌ رساند و در سال‌ ۱۳۲۰ ایامی‌ که‌ کیان‌ حوزه‌های‌ علمیه‌ در خطر بود و کمتر کسی‌ رغبت‌ به‌ تحصیل‌ علوم‌ حوزوی‌ داشت‌، روحیه‌ و علاقه‌ وافرش‌ به‌ تحصیل‌ علوم‌ دینی‌ او را به‌ حوزه‌ مقدس‌ علمیه‌ قم‌ رهنمون‌ ساخت‌.

آیت‌الله میرمحمدی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ابتدا به سمت حاکم شرع دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان قم انتخاب شد و در سال ۱۳۵۸ و در پی صدور فرمان عفو امام خمینی، مسئول نظارت بر این فرمان در بعضی از استان‌ها شد.

او سپس به ریاست دادگاه تجدید نظر قم منصوب شد و پس از آن مسئولیت گزینش و نیز اعزام قضات شرع به شهرستان‌ها را عهده‌دار شد. در سال ۱۳۶۰ به سمت ریاست شعبه ۲ دیوان عالی منصوب شد و در انتخابات میان‌دوره‌ای شورای عالی قضایی در مرداد ۱۳۶۱، نامزد عضویت در آن شورا شد که توانست با کسب ۹۱۰ رأی قضات سراسر کشور، به عضویت شورای عالی قضایی برگزیده شود.

در سومین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نامزد نمایندگی مجلس فوق از استان مرکزی شد و با رأی مردم استان مرکزی به نمایندگی مجلس خبرگان رهبری برگزیده شد.

وی در انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان با کسب یک میلیون و ۹۶۲ هزار و ۹۴۴ رأی به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان انتخاب شد. او ریاست سنی مجلس خبرگان رهبری را بر عهده داشت.

مراسم بزرگداشت این عالم ربانی از سوی رهبر معظم انقلاب، امشب در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات

 

مطالب پیشنهادی