مهدی نویدادهم,بازگشایی مدارس,مدارس 99,تعطیلی مدارس,آموزش و پرورش,شورای عالی آموزش و پرورش,

مهدی نویدادهم,بازگشایی مدارس,مدارس 99,تعطیلی مدارس,آموزش و پرورش,شورای عالی آموزش و پرورش,

SafiNews Agency

دوشنبه 26 اسفند 1398 - 13:14 بازدید : 17 توسط:

چند سناریو درباره زمان احتمالی پایان تعطیلات مدارس آماده شد

چند سناریو درباره زمان احتمالی پایان تعطیلات مدارس آماده شد

صافی نیوز / دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سناریوهای مختلفی با توجه به زمان‌های احتمالی پایان تعطیلات مدارس طراحی شده است گفت: ستاد ویژه‌ای با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان ذیربط تشکیل شده که هر روز جلسه برگزار می کند و به فراخور زمان و شرایط اطلاع رسانی خواهد کرد.

مهدی نویدادهم درباره موضوع بازگشایی مدارس بعد از تعطیلات نوروز گفت: ضمن تقدیر از زحمات بی‌وقفه معلمان و مدیران مدارس در این شرایط، باید گفت که اگر پزشکان و پرستاران مجاهدان جبهه سلامت هستند، معلمان و مدیران مدارس نیز مجاهدان جبهه دانایی و معرفت‌اند چراکه در شرایط کنونی هم با تمام توان و امکانات فعالیت می‌کنند.

وی افزود: اکثر مدارس با استفاده از ظرفیت‌های استانی و ملی خدماتی را به دانش آموزان ارائه می‌کنند و امیدواریم شعار "مدرسه تعطیل است اما آموزش تعطیل نیست" را تحقق عملی ببخشیم.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه تصمیم گیری درباره ادامه تعطیلی مدارس و سایر بخش‌ها در شرایط کنونی بر عهده ستاد ملی مقابله کروناست و اختیار این کار از همه نهادها و دستگاه‌ها گرفته شده گفت: ما منتظر تعیین تکلیف ستاد هستیم تا بدانیم این جریان تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد.

نوید ادهم با اشاره به اینکه سناریوهای مختلفی با توجه به زمان‌های احتمالی پایان تعطیلات مدارس طراحی شده است گفت: از روز اول این قضیه ستاد ویژه‌ای با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان ذیربط تشکیل شده که هر روز جلسه برگزار می‌کند و به فراخور زمان و شرایط اطلاع رسانی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: فعلا فرض ما بر این است که بعد از تعطیلات نوروزی بتوانیم مدارس را برپا کنیم، در این صورت فقط یک ماه اسفند را از دست داده‌ایم که با آموزش‌های مجازی جبران می شود و پنجشنبه‌های اردیبهشت را هم احتمالاً بازگشایی می‌کنیم.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: ما در سنوات گذشته معمولاً تا پایان اردیبهشت ماه کلاس‌ها را برگزار می کردیم و تا اواسط خردادماه هم زمان برگزاری امتحانات بود اما امسال امتحانات تا انتهای خرداد ادامه پیدا خواهد کرد.

نوید ادهم در یک برنامه رادیویی، از خانواده‌ها درخواست کرد که در ایام تعطیلی فرزندان از سخت گیری‌های بی‌مورد آموزشی خودداری کنند و محیط خانواده را محیط شاد و بانشاط نگه دارند و آموزش را به معلمان بسپارند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: ایسنا

 

تبلیغات

 

مطالب پیشنهادی