اینستاگرام,تیک آبی,دریافت تیک آبی,تیک آبی چیست؟,تیک آبی اینستاگرام,

اینستاگرام,تیک آبی,دریافت تیک آبی,تیک آبی چیست؟,تیک آبی اینستاگرام,

SafiNews Agency

چهارشنبه 08 آبان 1398 - 0:44 بازدید : 155 توسط:

چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم؟

چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم؟

به گزارش صافی به نقل از ستاره، حتما شما هم متوجه یک تیک آبی کوچک که در کنار تصویر پروفایل برخی سلبریتی‌ها، هنرمندان و افراد معروف جامعه خودنمایی می‌کند شده‌اید. داشتن این تیک به چه معناست؟ چه می‌شود که برخی از پروفایل‌ها در اینستاگرام از این تیک‌ها دارند در حالی که بقیه ندارند؟ چگونه می‌توان صاحب این تیک شد؟ امروز در ستاره به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

تیک آبی به چه معناست؟

وقتی که این تیک را در کنار تصویر پروفایل برخی افراد معروف می‌بینید دیگر می‌توانید مطمئن باشید که این پروفایل مال شخص خودش است.

تیک آبی اینستاگرام

از آنجایی که برای هر شخصیت معروفی در اینستاگرام پروفایل و صفحه می‌سازند و از قول او حرف‌ زده و عکس‌ می‌گذارند، شناخت اشخاص واقعی به سختی صورت می‌پذیرد. این تیک آبی را کارشناسان اینستاگرام پس از اینکه خود صاحب پروفایل یک سری مدارک ارائه داد (مدارکی که ثابت می‌کند او همان شخصیت واقعی است!) به پروفایل شخص اضافه می‌کنند. البته اگر این پروفایل تمام شرایطی که آن کارشناسان انتظار دارند را داشته باشد.

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

گرفتن این تیک آبی تا مدتی قبل، فقط برای افراد معروف و سلبریتی‌ها (که صحفه‌هایی پربازدید و پرفالوور داشتند) امکان‌پذیر بود. اما پس از آپدیت جدید، گرفتن تیک آبی در اینستاگرام دیگر برای همه امکان پذیر است.

برای این کار ابتدا باید:

۱- اینستاگرام‌تان را آپدیت کنید.

۲- به صفحه خودتان (پروفایل‌تان) بروید.

۳- آنجا بر روی تنظیمات یا setting بزنید.

تیک آبی اینستاگرام


۴- در تنظیمات به دنبال گزینه Request Verification بگردید و بر روی آن کلیلک کنید.

۵- اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. در بخش اول اسم کاربری‌تان یا صفحه‌تان را می‌نویسید، سپس اسم و فامیل کامل‌تان را در بخش Full name می‌نویسید. بعد به گزینه Please attach a photo of your Id می‌رسیم. در این بخش شما باید مدارک تایید شده توسط دولت همانند گواهی‌نامه رانندگی، پاسپورت یا بقیه کارت‌های شناسایی را ارسال کنید. ولی اگر هیچ یک از این‌ها در دسترس‌تان نبود از مدارک رسمی همانند قبض آب و برق، مدارک مالیاتی یا اساسنامه شرکت هم می‌توان استفاده کرد.

۶- بعد از ارسال مدارک‌تان گزینه Send را می‌زنید و منتظر می‌مانید تا مدارک‌تان توسط کارشناسان اینستاگرام بررسی شوند. اینستاگرام تعهد کرده که اطلاعات شخصی شما و مدارک‌تان را در اختیار هیچ‌کس قرار نمی‌دهد.

عوامل تاثیرگذار در گرفتن تیک آبی از اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

با وجود اینکه بسیاری از افراد ممکن است برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام اقدام کنند، اما فقط عده کمی واقعا صاحب آن می‌شوند. دلیلش هم وجود یک سری عوامل تاثیرگذار از نظر کارشناسان اینستاگرام است.

اینستاگرام گفته که اکانت‌ها را از لحاظ اعتبار (authenticity)، منحصر به فردی (uniqueness)، کامل بودن (completeness) و قابل توجه بودن (notability) بررسی می‌کند. منظور از «اعتبار» این است که اکانت به یک شخص واقعی، کسب و کار یا نهاد اشاره داشته باشد.

منحصر به فردی هم یعنی برای هر کسب و کار یا فرد، یک اکانت رسمی واحد وجود داشته باشد. به غیر از موارد خاص مثل اکانت‌هایی مشترک با چند زبان مختلف که در این صورت اینستاگرام در

سیاست‌هایش تجدید نظر خواهد کرد. اما برای اینکه اینستاگرام مطمئن شود که اکانت «کامل» است در وهله اول کاربر باید یک سری کار‌ها برای صفحه‌اش انجام دهد:

۱- اول از همه باید صفحه‌تان عمومی (Public) باشد نه خصوصی (Private).

۲- صفحه‌تان باید دارای یک هویت واقعی باشد. یعنی اگر برای شخص خودتان صفحه زدید از اسم و فامیل‌تان برای اسم صفحه استفاده کرده باشید و عکس واقعی خودتان را برای پروفایلش انتخاب کرده باشید، اگر هم برای برند‌تان صفحه زدید بهتر است واقعا مالک آن برند باشید!

تیک آبی اینستاگرام

در نهایت به مرحله آخر یعنی «قابل توجه بودن» می‌رسیم که سخت‌گیرانه‌ترین قسمت است. در واقع اینستاگرام اکانت‌هایی را قابل توجه می‌داند که معروف بوده یا توسط افراد زیادی اسم‌شان جستجو شده باشد.
پس صرفا با فرستادن درخواست دلتان را خوش نکنید که موفق به گرفتن تیک آبی شدید. معلوم نیست تا کی، ولی مدتی باید صبر کنید تا شرایط‌تان کامل بررسی شود..

درست است که اکنون مراحل گرفتن تیک آبی در اینستاگرام کاملا مشخص شده و تقریبا همه می‌دانند که چطور و چگونه انجام شده و در این مورد چه ملاک‌هایی برای کارشناسان اینستاگرام اهمیت دارد. ولی همین عوامل نشان می‌دهند که هنوز گرفتن این تیک کوچک سخت است؛ و البته همین سختی آن را قابل اعتماد کرده و کاربران می‌توانند با دیدن این نشانه به صاحب صفحه اعتماد کنند.

انتهای مطلب/

انتهای پیام/

 

تبلیغات