پوست صورت,صورت,پوست,پوست درخشان,

پوست صورت,صورت,پوست,پوست درخشان,

SafiNews Agency

چهارشنبه 21 اسفند 1398 - 19:17 بازدید : 18 توسط:

کارهایی شبانه برای داشتن پوستی درخشان در روز

کارهایی شبانه برای داشتن پوستی درخشان در روز

صافی نیوز / برنامه روزانه مراقبت از پوست شما می تواند شبیه مسابقه دادن با ساعت باشد. پس چرا به محصولات تان اجازه نمی دهید که در هنگام خواب شما، پوست صورت تان را بکشند، به جای این که در صبح این کار را با عجله انجام دهید؟ در ادامه مطلب با نکاتی برای داشتن پوستی درخشان از آنی چیو، پزشک و متخصص پوست همراه شما هستیم.

1. از یک پاک کننده آرایشی یک مرحله ای استفاده کنید

خوابیدن با آرایش، یک راه مطمئن برای مسدود کردن منافذ پوست تان و افزایش رادیکال های آزاد است که به روند پیری سرعت می بخشد. برای کمک به داشتن پوستی تمیز و درخشان که برای پذیرش محصولاتی که در صبح استفاده می کنید، کاملا آماده باشد، چیو می گوید به دنبال یک محصول دو کاره باشید. او می گوید: مواد پاک کننده ای که در یک زمان، هم آرایش را پاک می کنند و هم پوست را تمیز می کنند، میانبرهای فوق العاده ای برای کاهش زمان برنامه زیبای شما هستند.

2. با اسید گلیکولیک لایه برداری کنید

چیو می گوید: برداشتن لایه بالایی سلول های مرده پوست، به شما درخشندگی فوق العاده ای می دهد اما لایه برداری روزانه با لایه بردارهای دانه دار معمولی برای پوست، زیادی زبر و ناملایم است، غدد چربی را دچار اختلال می کند، و در واقع پوست صورت شما را چرب تر می گرداند. به جای آن، چیو توصیه می کند که اسید گلیکولیک را امتحان کنید زیرا ملایم تر است. او می گوید: قبل از مناسبت های مهم از محصولی استفاده کنید که حاوی ترکیبی از اسید گلیکولیک و ماندلیک و گلوکونولاکتون باشد که خطوط ریز را پر می کند، به پوست درخشندگی می دهد و باعث می شود که آرایش روز بعد روی پوست صاف تان، بهتر بنشیند.

3. از یک روغن شب استفاده کنید

برای این که در طول شب، فقط با یک قطره محصول، به مقدار زیادی درخشندگی دست یابید، شاید روغن های شب، بهترین دوست شما باشند. آن ها بهتر از محصولات دیگر به داخل پوست نفوذ می کنند و یک راه ورودی عالی برای مواد تشکیل دهنده فعال، فراهم می کنند. چیو توصیه می کند که از روغن شب، چند بار در هفته استفاده کنید تا به چهره تان، درخشندگی بیشتری بدهید.

4. یا یک کرم صورت چند کاره

آیا احساس خوب مالیدن یک کرم بسیار مرطوب کننده در شب را دوست دارید؟ برای افزایش درخشش پوست تان هنگامی که خواب هستید، چیو توصیه می کند که از یک کرم صورت چند کاره استفاده کنید که هم رطوبت رسانی می کند و هم لایه برداری. او می گوید: به دنبال کرمی باشید که حاوی اسیدهای پلی هیدروکسی مانند اسید گلوکونولاکتون و اسید لاکتوبیونیک باشد. یک لایه ضخیم از این کرم را قبل از خواب به صورتتان بمالید و صبح آن را پاک کنید.

5. از یک ماسک خواب استفاده کنید

چیو می گوید: ماسک های شبانه، یک راه بسیار خوب برای رسیدگی بیشتر به پوستتان و توجه بیشتر به آن می باشد. پوست در هنگام خواب، ترمیم سلولی بیشتری را تجربه می کند و می تواند در این زمان، محصولات را بیشتر جذب کند. او توصیه می کند که از یک ماسک مخصوص شب، چند بار در هفته بجای انجام برنامه ی معمولی مراقبت از پوست تان در شب، استفاده کنید. پوست را تمیز کنید، یک لایه ماسک روی آن پخش کنید و بخوابید. او توصیه می کند که ازماسک های حاوی روغن آووکادو استفاده کنید زیرا پوست را هیدراته می کند و مقدار زیادی آنتی اکسیدان به پوست می رساند.

انتهای پیام/


منبع: مجله سلامت

 

تبلیغات