یونسکو,سازمان ملل متحد,کرونا در جهان,کرونا,

یونسکو,سازمان ملل متحد,کرونا در جهان,کرونا,

SafiNews Agency

دوشنبه 11 فروردين 1399 - 20:56 بازدید : 1104 توسط:
یونسکو:

کشورها اطلاعات کرونا را به اشتراک بگذارند

کشورها اطلاعات کرونا را به اشتراک بگذارند

صافی نیوز / سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) از کشورهای جهان خواست تا اطلاعات ویروس کرونا را به اشتراک بگذارند.

به گزارش صافی به نقل از ایرنا، آزادی علوم از جمله موضوعاتی است که سازمان یونسکو ماه‌ها بشدت پیگیر آن است. در همین رابطه دبیرکل یونسکو معتقد است که همه گیری جهانی ویروس کرونا لزوم اشتراک بهتر و بیشتر اطلاعات برای نجات زندگی را برجسته و ضروری کرده است.

آدری آزولا گفت: همه گیری جهانی کووید ۱۹ ما را از اهمیت علم در تحقیقات و همکاری های بین المللی آگاه ساخته است. این بحران همچنین فوریت به اشتراک گذاری بهتر دانش را به ما نشان می‌دهد.

در نشست امروز (دوشنبه) یونسکو به ناکافی بودن تبادل دانش بین کشورها، تقویت پیوند بین علم و تصمیمات سیاسی و اجازه دسترسی آزاد به داده‌های علمی پرداخته شد.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

آمریکا در حال حاضر بیشترین موارد ابتلا در جهان را داراست و اکثر مبتلایان ساکن نیویورک هستند. بیمارستان‌های نیویورک با کمبود منابع مورد نیاز برای مداوای بیماری کووید – ۱۹ روبه رو شده‌اند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات