هیلاری کلینتون,دونالد ترامپ,آمریکا,

هیلاری کلینتون,دونالد ترامپ,آمریکا,

SafiNews Agency

دوشنبه 19 خرداد 1399 - 13:40 بازدید : 117 توسط:

کلینتون ترامپ را به توپ بست!

کلینتون ترامپ را به توپ بست!

صافی نیوز / وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت، هنجارشکنی‌های رئیس‌جمهور آمریکا از آنچه تصورش را می‌کرد، فراتر رفته و خشونت‌طلبی و تهدید تاکتیک‌های واقعی او هستند.

به گزارش صافی به نقل از فارس، «هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه سابق و رقیب دموکرات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در انتخابات سال ۲۰۱۶، وی را «بی‌توجه و بی‌کفایت» توصیف کرد.
به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، کلینتون در مصاحبه‌ با روزنامه لس آنجلس تایمز گفت: «حقیقتاً فکر نمی‌کنم او (ترامپ) بتواند از راهی که پیش گرفته خارج شود. همیشه همه چیز باید با محوریت خود او باشد».
این سیاست‌مدار آمریکایی گفت، ترامپ زمانی شیوع ویروس کرونا را جدی گرفت که او را مجبور به این کار کردند. کلینتون با اشاره به نشست‌های خبری روزانه ترامپ هنگام ورود کرونا به آمریکا گفت، وی پاسخ دولت به شیوع این بیماری را به «اجرای تبلیغات [انتخاباتی] روزانه» تبدیل کرده بود.
کلینتون در خصوص دستور ترامپ به سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی مردم این کشور که در واکنش به قتل بی‌رحمانه «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به راه افتاده است گفت: «او حتی به اندازه‌ای حس هم‌دردی در وجودش نیست که بتواند به آن تظاهر کند و طوری نشان دهد که از این بابت نگران است. رجوع به خشونت‌طلبی، تهدید و علاقه به دوربین، تاکتیک‌های حقیقی او هستند که نیاز وی به سلطه‌گرایی و جلب توجه را تأمین می‌کند».
وزیر امور خارجه سابق آمریکا با اشاره به ژست‌های عکاسی ترامپ در مجاورت کلیسای «سنت جان» واشنگتن و استفاده مأموران از گاز اشک‌آور برای باز کردن راه عبور او از میان معترضان گفت: «این کار از درک من فراتر بود. هرگز چنین چیزی ندیده بودم. او هیچ شرمی ندارد. این‌که چرا هر انسانی با قلبی در حال تپیدن و فکری سالم ممکن است همچنان از او حمایت کند یک معما است».
وی افزود: «خیلی از چیزهایی که در حال حاضر می‌بینیم، متأسفانه از قبل درباره ترامپ و افراد وفادار به او می‌دانستیم. اما اوضاع به گونه‌ای رقم خورد که حتی فکرش را هم نمی‌کردم».
کلینتون در ادامه گفت: «ترامپ نسبت به آنچه فکر می‌کردم، در این مدت کوتاه پایش را فراتر گذاشت، هنجارهای بیش‌تری را زیر پا گذاشت و به‌طور عمیق تری بنیان‌های ما را نادیده گرفت».
وی با اشاره به این‌که هدف کمپین ترامپ و کمیته ملی جمهوری‌خواهان جلوگیری از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امسال به شکل پُستی است، گفت قصد دارد نهادی را در حمایت از برگزاری پستی انتخابات راه‌اندازی کند.
دو هفته پیش انتشار فیلمی که نشان می‌داد یک افسر سفیدپوست یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح را با گذاشتن زانو بر روی گردنش به قتل می‌رساند، موج گسترده‌ای از اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا و دیگر کشورهای جهان را به دنبال داشت.
ترامپ در مخالفت با این تظاهرات، معترضان را مورد تهدید قرار داده و از نیروهای ویژه و سرویس مخفی برای سرکوب آن‌ها استفاده کرد. وی همچنین بارها رسانه‌هایی که اعتراضات ضدنژادپرستی را پوشش می‌دهند مورد تهدید و فحاشی قرار داده است.
ترامپ روز یکشنبه در پیامی توئیتری شبکه‌های «سی‌ان‌‌ان» و «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» را به تحریک و برافروختن اعتراضات سراسری در این کشور متهم کرد و همچنین با تغییر نام شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی به ام‌اس‌دی‌ان‌سی، این شبکه را به جانبداری از کمیته ملی حزب دموکرات متهم کرد.
رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند شمار افرادی که ظرف یک هفته گذشته در جریان اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس در این کشور دستگیر شده‌اند از ۱۰ هزار نفر گذشته است. در این اعتراضات دستکم ۱۱ شهروند آمریکایی جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات