علیرضا تابش,بنیاد مسکن,بنیاد مستضعفین,ساخت خانه,

علیرضا تابش,بنیاد مسکن,بنیاد مستضعفین,ساخت خانه,

SafiNews Agency

یکشنبه 08 دي 1398 - 4:0 بازدید : 123 توسط:

کمک بلاعوض برای احداث مسکن مستضعفین

کمک بلاعوض برای احداث مسکن مستضعفین

صافی نیوز: رئیس بنیاد مستضعفین با اشاره به طرح اعطای تسهیلات بلاعوض به مستضعفین برای ساخت مساکن روستایی بیان کرد: براساس این طرح به ازای هر فرد برای ساخت این واحدها ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض تعلق می گیرد و ۴۰ میلیون تومان نیز سهم مسکن روستایی آن ها خواهد بود که از طرف بنیاد مسکن به آنها اختصاص خواهد یافت.

به گزارش صافی، رئیس بنیاد مستضعفین با اشاره به طرح اعطای تسهیلات بلاعوض به مستضعفین برای ساخت مساکن روستایی بیان کرد: براساس این طرح به ازای هر فرد برای ساخت این واحدها ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض تعلق می گیرد و ۴۰ میلیون تومان نیز سهم مسکن روستایی آن ها خواهد بود که از طرف بنیاد مسکن به آنها اختصاص خواهد یافت.

علیرضا تابش شب گذشته در جلسه شورای برنامه ریزی خراسان رضوی در استانداری با اشاره به کلنگ زنی احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در خراسان رضوی اظهار کرد: با پیشنهاد آقای نوبخت و تقبل سهم عمده ای از اعتبار آن توسط سازمان برنامه و بودجه یکی از طرح های ما آغاز شد که بر اساس آن در برخی استان های محروم که افراد نمی توانند مسکن روستایی خویش را با وام به نتیجه برسانند، اعتباری به صورت بلاعوض به این افراد اختصاص یابد.

وی ادامه داد: البته شرط تخصیص این اعتبار استضعاف بود، مرحله نخستین این طرح در ۳ استان جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و استان خراسان جنوبی آغاز شد و ۱۷ هزار واحد تصویب گردید، سپس استان های لرستان و چهارمحال بختیاری نیز به این مجموعه اضافه شد و مجموعا ۲۲ هزار واحد مورد تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داد: با این آورده و تسهیلات می توان مسکن ۵۰ تا ۶۰ متری در اختیار فرد مستضعف قرار داد. به همین تعداد نیز حدود ۱۸ هزار واحد سهم کمیته امداد است که با همین شیوه مسکن را ساخته و در اختیار مددجویان می گذارد.

تابش خاطرنشان کرد: این اعتبار یک سال است و هر زمان که عملیات ساخت آغاز شود، با پایان یک سال باید واحد تمام شده باشد. پیرو این تصمیم، نخستین استانی که این طرح در آن اجرا شد خراسان جنوبی بود که امسال از حدود ۵۰۰۰ واحدی که در آن استان کلنگ زنی شد، ۲۵۰۰ واحد آماده افتتاح است و سایر آن نیز تا پایان سال آماده و تحویل می شود. بر همین اساس پیشنهاد شد این طرح در خراسان رضوی نیز پیاده سازی شود.

وی با بیان اینکه ابتدا ۵۰۰۰، سپس ۷۰۰۰ و نهایتا ۸۰۰۰ واحد برای خراسان رضوی در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: ۲۰۰۰ واحد نیز کلنگ برای بافت فرسوده مشهد در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: همچنین در این استان ۳۰۰۰ واحد به جهت سیل مورد بازسازی و ۱۰۰۰ واحد نیز تحت عملیات تعمیرات قرار گرفت عملیات تعمیراتی واحدهای نیازمند بهسازی تمام شده و از ۱۳۰۰ واحد از واحدهایی که قرار بود احداث شود حدودا به پایان عملیات ساخت و ساز رسیده که امروز به بهره برداری رسید.

۷۳ درصد اعتبارات خراسان رضوی در جریان سفر رئیس جمهور به استان محقق شده است

در ادامه رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، اظهار کرد: در جریان سفر دوم رئیس جمهور به استان ۲۱۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای استان به تصویب رسید ک ۱۷۲۶ میلیارد تومان آن تعهدات دولت و سازمان برنامه برای سال های ۹۷ و ۹۸ بود که علی رغم محدودیت ها، ۷۳ درصد اعتبارات آن سفر با تخصیص کامل به استان ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: در دور نخست سفر رئیس جمهور نیز ۱۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شد که ۱۸۳۰ میلیارد تومان به استان ابلاغ شد و بیش از ۵۰ درصد مازاد تحقق داشت. در لایحه بودجه سال آینده هم یکی از موضوعات اصلی ساماندهی حاشیه کشف رود است که برای آن بودجه تعیین شده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات