محمد مخبر,ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره),کرونا,

محمد مخبر,ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره),کرونا,

SafiNews Agency

یکشنبه 14 ارديبهشت 1399 - 21:51 بازدید : 16 توسط:

کمک 27 هزار میلیارد تومانی برای خدمت رسانی در زمان شیوع کرونا

کمک 27 هزار میلیارد تومانی برای خدمت رسانی در زمان شیوع کرونا

صافی نیوز/ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: تاکنون ۲۷هزار میلیارد تومان برای مجموعه اقداماتی که این ستاد در جریان کرونا انجام داده، اختصاص داده شده است.

به گزارش صافی ، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مراسم توزیع یک میلیون بسته غذایی میان آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا اظهار کرد: ستاد اجرایی در جریان شیوع کرونا در کشور توانست برخی از داروهایی را که به‌صورت وارداتی تأمین می‌شد تولید کند و همچنین تجهیزات مختلف مورد نیاز را نیز در کشور تولید کند.
وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام از روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا در کشور فعالیت خود را کنار مردم شروع کرد گفت: این ستاد در تأمین و توزیع دارو، تجهیزات از قبیل (ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده، دستکش و‌...) تولیدات خوبی داشته است و با تولید انبوه ماسک، نیاز کشور را در این زمینه مرتفع کرده است.
مخبر تصریح کرد: بزرگترین کاری که انجام شده است ایجاد شغل برای آسیب‌دیدگان ناشی از کروناست که در قالب 60 هزار طرح زودبازده، 180 هزار شغل تا پایان سال در سراسر کشور ایجاد خواهد شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به اینکه در جریان ایجاد شغل 6 هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است، اظهار کرد: 500 میلیارد تومان برای بنگاه‌های کوچکی که در جریان کرونا دچار مشکلات شدند اختصاص داده‌ایم و همچنین برای شرکت‌های دانش‌بنیان نیز بیش از 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
وی افزود: 8 هزار و 500 میلیارد تومان به‌صورت کمک بلاعوض و سرمایه‌گذاری در جریان شیوع کرونا برای کمک به بنگاه‌ها اختصاص داده شده است.
مخبر گفت: با بانک‌های "پارسیان" و "کارآفرین" همکاری‌هایی صورت گرفته است که بانک کارآفرین 3هزار میلیارد تومان و بانک پارسیان 15هزار میلیارد تومان وام با نرخ 18 درصد در خدمت بنگاه‌ها قرار خواهند داد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: ستاد اجرایی در تولید کیت‌های تشخیص کرونا نیز کارهای مؤثری انجام داده است و همچنین درمان‌هایی را به‌روش پلاسمادرمانی و سلول درمانی آغاز کرده است.
وی ادامه داد: با راه‌اندازی سامانه 4030 خدماتی را به مردم ارائه کردیم و از آغاز به کار این سامانه بیش از 2 هزار پزشک و پیراپزشک جهادگر به‌صورت 24ساعته در سامانه 4030 مشغول به فعالیت بوده‌اند.
مخبر با ابراز اینکه "کاروان‌های سلامت را به استان‌های قم، گیلان و مازندران اعزام کردیم"، اظهار کرد: در جریان شیوع کرونا معابر شهری توسط گروه‌های جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به‌صورت روزانه ضدعفونی می‌شود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با یادآوری اینکه ظرفیت تولید ماسک در روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور روزانه 400 هزار عدد بود، اضافه کرد: ستاد اجرایی در حال حاضر ظرفیت تولید 4 میلیون ماسک در کشور را دارد.
وی با اظهار اینکه "در تهیه و توزیع تجهیزات مشکل نداریم"، گفت: برای شناسایی ویروس کرونا نیز قدم‌های خوبی برداشته شده است و در حال حاضر یک تیم دانشمند در کشور در حال کشف و تولید واکسن کرونا هستند؛ در این زمینه شانس ما در مقایسه با سایر کشورها برابر است و امیدواریم که این کار در ایران نهایی شود چرا که تحقق این امر برای کشور افتخاری بزرگ خواهد بود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: بسته‌های غذایی که امروز اهدا خواهد شد شامل برنج، مرغ، ماکارونی، حبوبات و دیگر اقلام مورد نیاز است که ارزش ریالی آن 320 هزار تومان است و در مجموع با بسته‌های بهداشتی 350 میلیارد تومان برای این بخش سرمایه‌گذاری شده است.
وی در ادامه گفت: توزیع بسته‌های غذایی زیر نظر نمایندگان ولی فقیه در تمامی استان‌ها صورت می‌گیرد.
مخبر با اشاره به وجود قرارگاه‌هایی در سراسر کشور که توزیع اقلام بهداشتی و غذایی را مدیریت می‌کنند، عنوان کرد: بیش از 1500 میلیارد تومان بلاعوض در جریان کرونا در اختیار آسیب‌دیدگان قرار گرفته است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در جریان جلسه‌ای که با سردار سلامی در سپاه داشتیم و با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری بر کمک مؤمنانه، ستاد اجرایی تقبل کرد یک میلیون بسته مواد غذایی و یک میلیون بسته اقلام بهداشتی را در سراسر کشور توزیع کند.
وی با بیان اینکه توزیع این بسته‌های غذایی و بهداشتی با محوریت ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استان‌های مختلف انجام می‌شود، ادامه داد: قرارگاه‌هایی در تمامی استان‌ها شکل گرفت که بسیج، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و نهادهای دیگر در زمینه توزیع همراهی لازم را در سراسر کشور عهده‌دار هستند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار کرد: یکصد هزار دست لباس، کیف، کفش و مانتو نیز در سراسر کشور به ذی‌نفعان اهدا خواهد شد.
وی گفت: در جریان توزیع این بسته‌های بهداشتی و غذایی 5000 گروه جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، فعالین اجتماعی؛ سمن‌ها و غیره کنار نمایندگان ولی فقیه در سراسر استان‌ها همکاری می‌نمایند.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم

 

تبلیغات