دستیار ارشد ظریف,کرونا,دکتر ظریف,سخنگوی انصارالله,

دستیار ارشد ظریف,کرونا,دکتر ظریف,سخنگوی انصارالله,

SafiNews Agency

دوشنبه 29 ارديبهشت 1399 - 20:59 شناسه خبر: 2595 بازدید : 135 توسط:

گفتگوی دستیار ارشد ظریف و سخنگوی انصارالله درباره کرونا

گفتگوی دستیار ارشد ظریف و سخنگوی انصارالله درباره کرونا

صافی نیوز/ دستیار ارشد وزیر خارجه ایران و سخنگوی انصارالله در گفت و گویی تلفنی بر تسریع در ارسال کمک های انسانی و داروی مورد نیاز مردم یمن در پی شیوع کرونا تاکید کردند.

به گزارش صافی ، در ادامه رایزنی های جمهوری اسلامی ایران در خصوص یمن، علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی امروز (دوشنبه) با «محمد عبدالسلام» مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن و سخنگوی انصارالله تلفنی گفت و گو کرد.

در این گفت و گوی تلفنی طرفین آخرین تحولات سیاسی و میدانی در یمن را مورد بررسی قرار داده و با اشاره به خطر شیوع بیماری کرونا در یمن و کمبود فراوان امکانات مقابله با آن به دلیل استمرار تجاوز نظامی نیروهای خارجی و محاصره ظالمانه این کشور، تسریع در ارسال کمک های انسانی و داروهای مورد نیاز مردم آن کشور را مورد تاکید قرار دادند.

خاجی و عبدالسلام هفته گذشته ۲۰ اردیبهشت ماه نیز به صورت تصویری با یکدیگر دیدار و به گفت و گو درباره آخرین تحولات یمن پرداخته بودند.

در این دیدار محمد عبدالسلام با تشکر از کمک‌های انسانی و حمایت های سیاسی و معنوی ایران از مردم یمن، بر آمادگی دولت نجات ملی یمن برای رسیدن به یک توافق سیاسی عادلانه تاکید و آخرین تحولات سیاسی و میدانی در یمن را برای طرف ایرانی تشریح کرد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی همچنین دهم اردیبهشت با «سرگئی ورشنین» معاون امور بین الملل وزارت خارجه روسیه درباره آخرین تحولات یمن تلفنی گفت‌و‌گو کرد. ۲ طرف در این تماس تلفنی ضمن تاکید بر حفظ تمامیت سرزمینی یمن، تنها راه حل و فصل بحران این کشور را راهکار سیاسی خواندند.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی