مشهد,افزایش حقوق,نمایندگان مجلس,مجلس شورای اسلامی,نماینده مشهد,نصرالله پژمانفر,کرونا,

مشهد,افزایش حقوق,نمایندگان مجلس,مجلس شورای اسلامی,نماینده مشهد,نصرالله پژمانفر,کرونا,

SafiNews Agency

جمعه 12 ارديبهشت 1399 - 16:29 شناسه خبر: 2342 بازدید : 177 توسط:

گلایه ای درباره افزایش حقوق نمایندگان مجلس

گلایه ای درباره افزایش حقوق نمایندگان مجلس

صافی نیوز / نماینده مشهد در مجلس گفت: با توجه به شرایطی که اکنون به دلیل شیوع و گسترش کرونا و بیکاری در جامعه وجود دارد به نظر بنده مجلس امسال هم باید از خودش می‌گذشت و افزایش حقوقی صورت نمی داد.

به گزارش صافی، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با فارس، به افزایش ۱۵ درصدی حقوق نمایندگان مجلس واکنش نشان داد و اظهار داشت: «با توجه به شرایطی که اکنون به دلیل شیوع و گسترش کرونا و بیکاری در جامعه وجود دارد به نظر بنده مجلس امسال هم باید از خودش می گذشت و افزایش حقوقی صورت نمی داد».

پژمان‌فر بر این باور است که اگر مجلس افزایش حقوقی در سال ۹۹ صورت نمی داد می‌توانست از دستگاه دولتی و اجرایی هم عدم افزایش حقوق و دستمزد را مطالبه کند.

او اما در عین حال می گوید: «مجلس می توانست افزایش 15 درصدی حقوق نمایندگان را صورت ندهد و در قالب طرحی مصوب می کرد تا افزایشی در حقوق‌های بالای برخی از افراد هم اعمالی صورت نگیرد».

نماینده مردم مشهد در مجلس البته پیشنهاد می‌کند که نمایندگان مجلس می‌توانند به صورت داوطلبانه افزایش 15 درصدی حقوق نمایندگان در سال ۹۹ را به محرومین و کسانی که امروز در شرایط سختی هستند، اختصاص دهند و بنده همین‌جا اعلام می کنم که این آمادگی را دارم.

پژمان‌فر در این گفت‌وگو به شرایط سخت کارگران ایرانی اشاره و تصریح کرد: «امروز با موج بیکاری و حجم قابل توجهی از کارگرانی که بیکار می شوند رو به رو هستیم که حداقل دریافتی هم نمی توانند داشته باشند.»

او با بیان اینکه «دولت موضوع بیمه بیکاری را جدی نگرفته است»، تصریح دارد: بیمه بیکاری هم قانون است و هم اینکه اعتباری هم برای این موضوع پیش بینی شده اما ما اکنون می‌بینیم که در شهرهای مختلف از جمله مشهد تعداد زیادی از کارگران بیکار و به اداره کار معرفی شدند که از بیمه کار استفاده کنند اما به این حداقل هم نرسیدند.

نماینده مردم مشهد در مجلس تاکید کرد: در این شرایط، اقداماتی که در دستگاه‌های مختلف صورت می گیرد باید مدیریت شده باشد تا موجب وهن آن مجموعه نشود.

به گزارش فارس، شیوع و گسترش ویروس کرونا از اول اسفندماه سال ۹۸ مشاهده و توسط رسانه‌های ایران اطلاع‌رسانی شد و هم اکنون تا زمان نگارش این خبر ۹۴ هزار و ۶۴۰ ایرانی به این ویروس مبتلا شدند که بیش از ۶ هزار نفر جان باختند.

دولت در قالب بخش‌نامه‌هایی به وزارت بهداشت برخی از مشاغل را برای قطع زنجیره ویروس تعطیل اعلام کرد و همین امر سبب صدمه وارد شدن به برخی مشاغل به ویژه کارگران روزمزد شد.

دولت البته برای کاهش خسارات ناشی از ویروس کرونا به خانوارهای ایرانی، به آن دسته از خانوارهای ایرانی که یارانه دریافت می‌کنند وام یک میلیون تومانی بدون سود تخصیص داد.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات