سیدابراهیم رئیسی,قوه قضائیه,سیاست,رئیس دستگاه قضا,

صافی نیوز / رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه «معیشت» و «مقابله با کرونا»، دو دغدغه اصلی امروز مردم است، گفت: مسئولان و سیاسیون از حاشیه سازی پرهیز کنند و به مسا...

SafiNews Agency

دوشنبه 28 مهر 1399 - 12:30 شناسه خبر: 3209 بازدید : 117 توسط:
توصیه رئیسی به مسئولان و سیاسیون:

از حاشیه‌سازی پرهیز کنید و به مسائل اصلی مردم بپردازید

 از حاشیه‌سازی پرهیز کنید و به مسائل اصلی مردم بپردازید

صافی نیوز / رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه «معیشت» و «مقابله با کرونا»، دو دغدغه اصلی امروز مردم است، گفت: مسئولان و سیاسیون از حاشیه سازی پرهیز کنند و به مسائل اصلی مردم بپردازند.

به گزارش صافی به نقل از میزان، آیت‌الله رییسی، در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به ابلاغ سند امنیت قضایی گفت: سند امنیت قضایی، براساس تکلیف قانون برنامه ششم توسعه ابلاغ شد؛ محتوای این سند، حق‌الناس است که قبل از اینکه موضوع مدعیان دروغین حقوق بشر باشد اولا آموزه قرآن کریم و پیامبر رحمت است؛ ثانیا تاکید همیشگی امام و رهبری بوده است.

رییس دستگاه قضا افزود: اما مهمتر از ابلاغ سند، اجرای سند است؛ همکاران قضایی خود را در اجرای سند، مکلف بدانند. برای اجرای سند امنیت قضائی، نیازمند عزم و اراده جدی هستیم.

وی افزود: موضوع سند امنیت قضائی، حق الناس است؛ این حق قبل از غربی‌ها مورد تاکید نبی مکرم اسلام بوده است؛ ممکن است بگویند مواد سند امنیت قضائی در قانون اساسی آمده است؛ مهم اراده اجرای این موارد است.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه، مشکلات معیشتی امروز مردم، راه‌حل‌های اقتصادی دارد نه راهکار سیاسی، اظهار داشت: مسئولان و سیاسیون از حاشیه سازی پرهیز کنند و به مسائل اصلی مردم بپردازند. «معیشت» و «مقابله با کرونا»، دو دغدغه اصلی امروز مردم است.

رییس قوه قضاییه، تصریح کرد: تصمیمات ستاد کرونا باید کارشناسانه، متقن و با ثبات باشد و در مقام اجرا، از موضع حاکمیتی به آن پایبند باشند.

آیت‌الله رییسی با بیان اینکه مهمتر از شکست سیاسی آمریکا در تداوم تحریم تسلیحاتی، لغو همه تحریم‌های ظالمانه اقتصادی امریکا و غربی‌ها علیه ایران است که متاسفانه روز به روز، درحال افزایش است، بیان داشت: باید تولید قدرت کنیم تا بتوان با دست پر مقابل زورگویان ایستاد؛ سازوکار تولید قدرت بی‌اثر کردن تحریم‌ها و تسهیل معیشت مردم است‌.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه کسانی که تصور می‌کنند می‌توانند مرتکب جرم شوند و با فرار از کشور از چنگال عدالت بگریزند سخت در اشتباهند، اظهار داشت: دولت‌های غربی پناهگاه مفسدان اقتصادی و دزدان بیت‌المال نشوند؛ پول این‌ها برای شما برکتی ایجاد نمی‌کند؛ باید به مردم و خزانه کشور برگردد. کسانیکه به بیت‌المال دست‌اندازی کرده‌اند بدانند آرام نخواهند بود و اموال به یغما رفته را بازخواهیم گرداند.

انتهای پیام/


منبع: میزان

 

تبلیغات