حسین کیانی,مجموعه زیر خاکی,سریال های ماه رمضان 99,

حسین کیانی,مجموعه زیر خاکی,سریال های ماه رمضان 99,

SafiNews Agency

چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399 - 23:29 شناسه خبر: 2519 بازدید : 118 توسط:

انتقاد از «کودک آزاری» در سریال «زیرخاکی»

 انتقاد از «کودک آزاری» در سریال «زیرخاکی»

صافی نیوز/ حسین کیانی درباره "زیرخاکی" نوشت: ظاهرا نویسنده و کارگردان و به تبع آن‌ها بازیگران این سریال برای پررنگ‌تر کردن موقعیت‌ها و لحظات طنز، بدرفتاری و تشر زدن و برخورد تند و بازدارنده با کودک داستان را پیش گرفته‌اند.

به گزارش صافی ، سریال "زیر خاکی" به کارگردانی جلیل سامان و بازی پژمان جمشیدی، ژاله صامتی و هادی حجازی فر این روز‌ها در حال پخش از شبکه یک سیما است.

حسین کیانی، نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر به نحوه برخورد با بازیگر کودک این سریال ایراد وارد کرد و در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«عادت ندارم و البته تخصص من هم نیست که سریال‌ها و مجموعه‌های صداو سیما را نقد کنم. اما رفتار ناخوشایند و البته ناهنجاری که والدین کودک مجموعه با او دارند در هیچ ژانر و فرهنگی قابل توجیه نیست. ظاهرا نویسنده و کارگردان و به تبع آن‌ها بازیگران برای پررنگ‌تر کردن موقعیت‌ها و لحظات طنز، بدرفتاری و تشر زدن و برخورد تند و بازدارنده با کودک داستان را پیش گرفته‌اند، اما به جای غلیظ‌تر کردن کمدی ماجرا، ذهن و روح بیننده را آزار می‌دهند و ناخودآگاهِ او را به موضع گیری علیه آزارگری و کودک آزاری وا می‌دارند و چنین امری کاملا طبیعی و براساس قواعد وجدان بشری است.

این مجموعه طنز ماه رمضانی علی رغم همه محاسنی که به لحاظ ساخت و بازی‌های جذاب دارد می‌توانست این اشکال کوچک، ولی بسیار مهم را نداشته باشد و شخصیت کودک و دنیای معصوم و ناب او را صرفا به خاطرخنده بیشتر تخریب نکند.»

انتهای پیام/


منبع: برترین ها

 

تبلیغات