کرونا در تبریز,کرونا,علیار راستگو,

کرونا در تبریز,کرونا,علیار راستگو,

SafiNews Agency

جمعه 30 خرداد 1399 - 0:11 بازدید : 110 توسط:
معاون سیاسی استاندار خبر داد؛

۵۶۷ بیمار کرونا در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی بستری هستند

۵۶۷ بیمار کرونا در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی بستری هستند

صافی نیوز / معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ۵۶۷ بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و تعداد مبتلایان در حال افزایش است.

به گزارش صافی، علیار راستگو امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان، با اشاره به وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در برخی از شهرهای آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: از مردم می‌خواهیم به هشدارهای ستاد مبارزه با کرونا توجه ویژه‌ای داشته و با سه عمل ساده اما اساسی رعایت بهداشت فردی و شست‌وشوهای مکرر دست‌ها، زدن ماسک در مکان‌های پرتجمع و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی گام مهمی برای ایمنی از این بیماری بردارند.

وی ادامه داد: روز شنبه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار خواهد شد که احتمال اعمال محدودیت‌های جدید البته با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا وجود دارد.

راستگو افزود: اگر مردم نسبت به توصیه‌های ستاد مبارزه با کرونا و انجام توصیه‌های بهداشتی عنایت کافی را نداشته باشند، مسئولان استانی وادار به انجام تصمیمات لازم برای اعمال محدودیت‌ها خواهند شد.

وی با بیان اینکه بازگشت محدودیت‌ها در هر حال منوط به تصمیم ستاد ملی و استانی مقابله با کروناست، افزود: تصمیمات فرمانداران در این زمینه باید به تصویب ستاد استانی برسد.

راستگو خاطرنشان کرد: ایجاد محدودیت در فعالیت ناوگان اتوبوس‌رانی تبریز و سایر محدودیت‌ها، به عنوان پیشنهاد به ستاد استانی ارائه شده و در جلسه روز شنبه بررسی خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین از افزایش نظارت بر واحدهای صنفی از روز شنبه خبر داد و گفت: از روز شنبه شاهد تشدید نظارت بهداشتی بر واحدهای صنفی و دیگر مکان‌های عمومی استان خواهیم بود.

وی، تشکیل هرگونه اجتماع همچون مراسم عروسی و عزا را زمینه‌ای برای شیوع بیشتر بیماری کرونا دانست و گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مساجد تنها مربوط به برگزاری نماز بوده و مصوبه‌ای برای برگزاری مراسم‌های عزاداری در مساجد صادر نشده است.

راستگو ادامه داد: از رسانه‌های استان می‌خواهیم، جدی بودن بیماری کرونا را به مردم یادآوری کرده و حساسیت لازم را بین آنان ایجاد کنند چرا که بیماری کرونا، هنوز از بین نرفته است.

وی با اشاره به آخرین آمار بستری‌شدگان بیمارستانی در استان آذربایجان‌شرقی، گفت: طبق آخرین آمار ۵۶۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از سوی دیگر، تعداد مبتلایان در حال افزایش است که آذربایجان‌شرقی را وارد مرحله جدیدی از این بیماری خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات