سالاد,سالاد الویه,

سالاد,سالاد الویه,

SafiNews Agency

سه شنبه 24 تير 1399 - 12:41 شناسه خبر: 3056 بازدید : 113 توسط:

راهنمای نگهداری سالاد الویه

 راهنمای نگهداری سالاد الویه

صافی نیوز/ /می خواستم بدانم که مدت زمانی که می شود داخل یخچال سالاد الویه را نگه داشت چند روز هست؟ من در یک جا مطالعه کردم که سیب زمینی وقتی بماند سم ایجاد می کند آیا این برای سیب زمینی پخته بعد از نگه داری در یخچال هم صدق می کند؟

سیب زمینی تازه دارای مقدار بسیار ناچیزی از سمی بنام سلانین می باشد (مقدار کل سلانین در سیب زمینی جوانه نزده و تازه حدود 90 میلیگرم است که بیش از دو سوم این سم در پوست سیب زمینی و بقیه در غده سیب زمینی وجود دارد) که مشکلی برای مصرف ایجاد نمی‌کند، اما سیب زمینی که مدتی می‌ماند و جوانه می زند مقدار سلانین در آن تا مقدار قابل توجهی افزایش می‌یاید که این نوع سیب زمینی در اثر مصرف می‌تواند اختلالات عمده‌ای در بدن ایجاد کند. مقدار سلانین در سیب زمینی در اثر نور افزایش می یابد، بنابراین سیب زمینی بایستی در محیط های تاریک نگهداری شود و از خرید مقدار زیاد سیب زمینی که باعث نگهداری طولانی سیب زمینی می شود خودداری نمایید.

سیب زمینی جوانه زده را به هیچ وجه مصرف نکنید و سیب زمینی را همیشه بدون پوست مصرف کنید. سالاد الویه از غذا‌های بسیار فساد‌پذیر است که بلافاصله پس از تهیه بایستی در یخچال نگهداری شود و بایستی دمای یخچال کمتز از 5 درجه و ترجیحا 3 درجه باشد و با توجه به اینکه در تهیه آن تخم مرغ، گوشت، سس مایونز و سیب زمینی استفاده شده، بنابراین نمی‌توان آن را مدت زیادی در یخچال نگهداری کرد با توجه به زمان توصیه شده برای برخی از مواد غذایی که احتمالا در سالاد اولویه می‌توانند بکار روند و در زیر بیان شده است حداکثر زمان توصیه شده برای نگهداری سالاد اولویه در یخچال 2 روز می باشد.

برای اجزاء احتمالی متشکله سالاد اولویه بشرح زیر می‌باشد:

 پنیر: در یخچال 6-12 هفته، در فریزر 6 تا 12 ماه

کره: در یخچال 2 هفته – در فریزر 9 ماه

تخم مرغ تازه با پوست: در یخچال 3 هفته

تخم مرغ آب پز سفت: در یخچال 1 هفته

گوشت گوساله (استیک): در یخچال 3 تا 5 روز، در فریزر: 6 تا 12 ماه

مرغ – بوقلمون تکه شده: در یخچال 1 تا 2 روز، در فریزر: 9 تا 12 ماه

مرغ – بوقلمون درسته: در یخچال 1 تا 2 روز، در فریزر: 1 هفته

گوشت اردک یا غاز: در یخچال 1 تا 2 روز، در فریزر: 6 ماه

گوشت پخته شده: در یخچال 1 – 2 روز، در فریزر: 3-4 ماه

سوسیس: در یخچال 1 تا 2 روز، در فریزر: 3 تا 4 ماه

سوسیس دودی: در یخچال: 7 روز، در فریزر: 1 تا 2 ماه.

 

انتهای پیام/


منبع: زندگی آنلاین

 

تبلیغات

کلیدواژه ها

, ,