کرونا,تبریز,آرامستان تبریز وادی رحمت,ویروس کرونا,کرونا ویروس,غسالخانه,

کرونا,تبریز,آرامستان تبریز وادی رحمت,ویروس کرونا,کرونا ویروس,غسالخانه,

SafiNews Agency

چهارشنبه 21 اسفند 1398 - 16:47 بازدید : 113 توسط:

راه اندازی غسالخانه ویژه متوفیان کرونا در تبریز

 راه اندازی غسالخانه ویژه متوفیان کرونا در تبریز

صافی نیوز / سرپرست سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز اعلام کرد: در اجرای دستور اخیر مقام معظم رهبری در خصوص رعایت حداقل واجب در مورد دفن متوفیان مسلمان، این سازمان در عرض ۴۸ ساعت نسبت به راه اندازی غسالخانه ویژه متوفیان کرونا در وادی رحمت تبریز اقدام کرد.

به گزارش صافی، فرخ جلالی، سرپرست سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز در این خصوص گفت: مقام معظم رهبری در پاسخ به استفتائی درباره انجام غسل و کفن بر میتی که بر اثر ویروس کرونا فوت کرده، فرمودند که مجرد ابتلای به این بیماری، موجب سقوط احکام واجب مربوط به میت نمی‌شود و باید حداقل واجب در مورد غسل، حنوط، کفن، نماز میت و دفن انجام گیرد.

وی ادامه داد: برای اجرای این دستور، رفع دغدغه خانواده‌های محترم متوفیان و نیز رعایت بالاترین اصول بهداشتی، غسالخانه ویژه‌ای برای تغسیل متوفیان کرونا در وادی رحمت تبریز راه اندازی و آموزش‌ها و تجهیزات لازم برای پرسنل واحد تغسیل و تدفین نیز فراهم شد.

جلالی افزود: غسل اموات بیماری‌های واگیردار ویروسی مانند کرونا با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی انجام شده و از مواد ضدعفونی لازم برای جلوگیری از خطرات احتمالی، استفاده می‌شود.

جلالی با اشاره به انتشار برخی تصاویر منتسب به تدفین متوفیان کرونایی در نقاط مختلف کشور تشریح کرد: برخی رفتار‌های انجام شده موجب تکدر خاطرات بازماندگان متوفیان شده، از این‌رو این سازمان تمام تلاش خود را برای حفظ کرامت انسانی و دینی شهروندان در تبریز به کار خواهد بست.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

تبلیغات