اصغر تنومند,مواد غذایی فاسد,مراغه,صافی نیوز,اخبار مراغه,دانشکده علوم پزشکی مراغه,

اصغر تنومند,مواد غذایی فاسد,مراغه,صافی نیوز,اخبار مراغه,دانشکده علوم پزشکی مراغه,

SafiNews Agency

شنبه 05 مهر 1399 - 15:37 شناسه خبر: 3180 بازدید : 129 توسط:

۴ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در مراغه امحا شد

۴ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در مراغه امحا شد

صافی نیوز / رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه از امحای 4 هزار و 900 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در این شهرستان خبر داد.

به گزارش صافی، اصغر تنومند رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه با اعلام این خبر اظهار داشت: در این مدت با هدف تشدید نظارت بهداشتی بر اماکن عمومی، ۶ هزار و ۱۰۸ مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مراکز تجمعی توسط واحد بهداشت شهرستان انجام شده است.

وی افزود: ۲۷۱ مورد اخطاریه هم برای متصدیان این اماکن به دلیل عدم برخورداری از کد بهداشتی و رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی صادر شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نراغه اضافه کرد: ۹۱ مورد برخورد قانونی از جمله معرفی به دادگاه، پلمپ و قطع سهیمه با اماکن عمومی و واحد‌های صنفی متخلف صورت گرفته و ۱۷۲ مورد نمونه برداری از مواد غذایی، ۴۳۸ مورد نمونه برداری آب و هشت هزاز و ۱۷۰ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی مناطق شهری و روستایی توسط بهداشت محیط در این مدت انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات بهداشتی در ایام کرونایی گفت: در سه ماه گذشته ۴۴۸ مورد بازدید از منازل افراد مبتلا به کرونا توسط تیم سالم سازی محیط این دانشکده صورت گرفت و  ۱۲۰ مورد نظارت بهداشت محیط این دانشکده بر کفن و دفن بهداشتی اجساد کرونایی  در این شهرستان انجام شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته ۲ هزار و ۸۹ نفر از شاغلان در این شهرستان از ماسک مناسب و ۲ هزار و ۱۹ نفر نیز از سایر وسایل حفاظتی فردی برای پیشگیری از کرونا استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی