آمریکا,واکسن کرونا,کرونا,واکسن,سازمان غذا و دارو,

آمریکا,واکسن کرونا,کرونا,واکسن,سازمان غذا و دارو,

SafiNews Agency

شنبه 22 آذر 1399 - 8:40 شناسه خبر: 4268 بازدید : 114 توسط:

چراغ سبز سازمان غذا و داروی آمریکا برای توزیع واکسن کرونا

 چراغ سبز سازمان غذا و داروی آمریکا برای توزیع واکسن کرونا

صافی نیوز / سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از واکسن کرونای تولیدی شرکت فایزر را برای افراد بسیار آسیب‌پذیر مجاز دانست.

به گزارش صافی به نقل از ایرنا، سه منبع آگاه شامگاه جمعه تایید کردند که سازمان غذا و داروی آمریکا، واکسن کووید-۱۹ شرکت فایزر را برای استفاده اضطراری مجاز دانست. این اقدام بدان معناست که میلیون‌ها نفر از افراد بسیار آسیب پذیر دریافت واکسن را طی چند روز آغاز می کنند.

این مجوز، نقطه عطف تاریخی در یک بیماری همه گیر توصیف شده است که جان بیش از ۲۹۰هزار را در ایالات متحده گرفته است. با این تصمیم ، ایالات متحده ششمین کشور علاوه بر انگلیس، بحرین ، کانادا، عربستان سعودی و مکزیک است که واکسن را تایید می‌کند. انتظار می‌رود مجوزهای دیگر از جمله توسط اتحادیه اروپا ظرف چند هفته صادر شود.

نیویورک تایمز محموله اولیه این واکسن را حدود ۲.۹ میلیون دز برشمرده است که طی هفته آینده به سراسر ایالات متحده ارسال می‌شود.

فایزر با دولت آمریکا توافق کرده است که ۱۰۰ میلیون دز واکسن را تا مارس آینده(اوایل فرودین) تامین کند. بر اساس این توافق، تزریق واکسن برای عموم رایگان خواهد بود.

هر ایالت، به همراه ۶ شهر بزرگ، لیستی از مکانها - عمدتا بیمارستانها – را که واکسن فایزر در ابتدا برای آنها ارسال می‌شود، به دولت فدرال ارائه داده است. برای حمل و نقل این واکسن باید دمای منهای ۷۰ درجه سانتی‌گراد وجود داشته باشد.

آمریکا در حال حاضر نزدیک به ۱۶ میلیون مبتلا به کرونا دارد و حدود ۳۰۰ هزار نفر هم در اثر این بیماری در این کشور جان باخته‌اند. با وجود عرضه ابتدایی واکسن، مقامات پزشکی آمریکا همچنان بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری و اجتناب از دورهمی‌های غیر ضرور به ویژه در ایام سال جدید میلادی توصیه می‌کنند.

انتهای پیام/


منبع: ایرنا

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی