علی عباس‌ نژاد,قطع درختان,شمال,قطع درخت,حفاظت از جنگل ها,شمشاد,درخت شمشاد,

علی عباس‌ نژاد,قطع درختان,شمال,قطع درخت,حفاظت از جنگل ها,شمشاد,درخت شمشاد,

SafiNews Agency

جمعه 29 آذر 1398 - 3:0 بازدید : 124 توسط:

1000 درخت شمشاد در شمال قطع شد

1000 درخت شمشاد در شمال قطع شد

صافی نیوز: درحالی خبر قطع ۱۰۰۰ درخت شمشاد در جنگل‌های شمال کشور تایید شده است که سازمان جنگل‌ها چندین ماه است که حقوق نیروهای حفاظتی را نپرداخته و به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها این سازمان تا حدودی برای حفاظت از جنگل‌های شمال با مشکل مواجه شده‌ است.

به گزارش صافی، سرهنگ علی عباس‌نژاد، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها در پاسخ به این پرسش که آیا قطع درختان شمشاد در جنگل‌های مازندران صحت دارد یا خیر، اظهار کرد: متاسفانه حدود ۱۰۰۰ درخت شمشاد در جنگل‌های عباس‌آباد قطع شده‌اند و نیروهای حفاظتی ما نیز در زمینه برخورد با متخلفان و جلوگیری از قطع درختان کوتاهی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فرمانده یگان حفاظت منطقه توبیخ شده و پرونده قضایی برای شرکت حفاظتی متخلف تشکیل شده است، تصریح کرد: متاسفانه مجبور به اخراج نیروهای حفاظتی آن منطقه شدیم البته باید این مورد را در نظر گرفت که درحال حاضر نیروهای حفاظتی ما با مشکلات معیشتی مواجه هستند و اعتبارات حفاظت از طریق دولت به ما تخصیص داده نشده است.

عباس‌نژاد در پایان گفت: تقاضای می‌کنیم اعتبارات ما هرچه سریعتر پرداخت شود تا بتوانیم کارهای حفاظتی را پیش ببریم. ما در حال حاضر برای حفاظت از جنگل‌های شمال با مشکل مواجه شده‌ایم.

نیروهای حفاظتی جنگل‌های شمال بیش از ۸ ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند. آخرین بار خلیل آقایی - رییس سازمان، جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری - به ایسنا گفته بود که حقوق این نیروها به‌زودی پرداخت خواهد شد اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که سازمان جنگل‌ها همچنان به شرکت‌های حفاظتی بدهکار است و حتی تعدادی از نیروهای حفاظتی برای نهمین ماه پیاپی است که حقوقی دریافت نکرده‌اند و جنگل‌های کشور بی‌پناه‌تر از همیشه هستند. در شرایطی که اقلیم کشور شکننده‌ شده است، انتظار می‌رود که دولت و به‌ویژه سازمان برنامه و بودجه حمایت بیشتری از طرح‌های حفاظت از جنگل کنند چرا که این جنگل‌ها پناه روزهای خشکسالی و باران‌های سیل‌آسا هستند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات