زلزله ترکیه,ترکیه,ازمیر ترکیه,سونامی در ترکیه,زلزله در ترکیه,وزیر بهداشت ترکیه,تلفات زلزله ترکیه,

زلزله ترکیه,ترکیه,ازمیر ترکیه,سونامی در ترکیه,زلزله در ترکیه,وزیر بهداشت ترکیه,تلفات زلزله ترکیه,

SafiNews Agency

جمعه 09 آبان 1399 - 18:16 شناسه خبر: 3328 بازدید : 119 توسط:

12 کشته و 419 زخمی در زلزله ازمیر ترکیه

12 کشته و 419 زخمی در زلزله ازمیر ترکیه

صافی نیوز / دولت ترکیه اعلام کرد که در زلزله قدرتمند شهر ازمیر 12 نفر جان خود را از دست داده و صدها نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش صافی به نقل از فارس، وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که زلزله شدید شهر ازمیر (غرب ترکیه) ۱۲ کشته و ۴۱۹ زخمی برجای گذاشته است.

«فخرالدین کوجا» در حساب توییتری خود با اعلام این خبر گفت که با توجه به شدت زلزله احتمال افزایش تلفات جانی زیاد است. استاندار ازمیر نیز گفته است تاکنون ۷۰ نفر از زنده از زیر آوار بیرون کشیده‌اند.

رسانه های ترکیه بعد از ظهر امروز جمعه از وقوع زلزله قدرتمند به بزرگی ۶.۶ در مقیاس ریشتر در اطراف شهر ازمیر خبر دادند. شدت زلزله به حدی بوده است که شمار زیادی از خانه‌ها آسیب دیده و سونامی در برخی از مناطق این شهر رخ داده است. بر اساس آخرین آمارهای رسمی در زلزله ازمیر ترکیه ۱۲ نفر کشته و ۴۱۹ نفر زخمی شده‌اند.

شبکه «سی‌.‌ان‌.ان» آمریکا از منابع یونانی خبر داد که این زلزله در جزایر یونان نیز به شدت حس شده و بر آثر آن، دو نفر کشته شده‌اند.

مرکز لرزه‌نگاری ترکیه گفته است بیش از ۹۷ پس‌لرزه بعد از زمین لرزه بزرگ رخ داده است. تاکنون ۷۰ نفر از زیر آوار زنده بیرون کشیده شده‌اند و تلاش‌ها برای آواربرداری در ۱۷ ساختمان فروریخته در ازمیر ادامه دارد.

مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه «آفاد» برای جبران خسارت‌های ناشی از این زمین‌لرزه تاکنون سه میلیون لیره ترکیه اختصاص داده است.

وزارت دفاع ترکیه می‌گوید به دنبال وقوع این زلزله ستاد بحران در این وزارت‌خانه تشکیل داده و دو بالگرد را برای انجام عملیات گشت‌زنی و نجات اختصاص داده است.

رسانه‌های ترکیه همچنین اعلام کردند به دنبال وقوع زلزله نخست‌وزیر یونان با اردوغان و وزیر خارجه این کشور با همتای ترکیه‌ای خود تلفنی گفت‌وگو کرده و بر همکاری در کمک به آسیب‌دیدگان زلزله تأکید کرده‌اند.

انتهای پیام/


منبع: فارس

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی