سیدعلی موسوی حسینی,فرماندار مراغه,وضعیت کرونایی مراغه,کرونا,کرونا در مراغه,صافی نیوز,

سیدعلی موسوی حسینی,فرماندار مراغه,وضعیت کرونایی مراغه,کرونا,کرونا در مراغه,صافی نیوز,

SafiNews Agency

پنجشنبه 29 آبان 1399 - 17:52 شناسه خبر: 3822 بازدید : 156 توسط:
فرماندار مراغه:

مراغه در وضعیت نارنجی قرار دارد

مراغه در وضعیت نارنجی قرار دارد

صافی نیوز / فرماندار مراغه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان از قرار گرفتن مراغه در وضعیت نارنجی خبر داد و گفت: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، مراغه به وضعیت قرمز تغییر وضعیت خواهد داد.

به گزارش صافی، سیدعلی موسوی حسینی فرماندار مراغه صبح امروز (پنجشنبه) در نشست مقابله با کرونای مراغه با اعلام این خبر اظهار داشت: این وضعیت شکننده بوده و در صورت عدم نظارت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در معرض تغییر به قرمز قرار خواهد گرفت.

وی افزود: با توجه به اجرای طرح جدید محدودیت های هوشمند کرونایی، برخی محدودیت های صنفی و ترافیکی در این شهرستان براساس وضعیت نارنجی آن از اول آذر به مدت ۲ هفته انجام می شود.

فرماندار مراغه گفت: براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، مشاغل گروه های سوم و چهارم به مدت ۲ هفته تعطیل بوده و واحدهای صنفی متخلف نیز به مدت ۱۵ روز پلمپ خواهند شد که این محدودیت ها در صورت تغییر وضعیت شهرستان، متفاوت خواهد بود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و نیز ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع بوده و وسایل نقلیه متخلف به ازای هر ۲۴ ساعت، ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی از شهروندان خواست از تردد غیر ضرور خوداری کرده و در صورت نیاز به تردد از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایند.

فرماندار مراغه در مورد فعالیت ادارات در دو هفته آتی اظهار داشت: در مراغه، ادارات خدمت رسان ضروری براساس اطلاعیه و مصوبه ستاد کرونا با تشخیص مدیر آن دستگاه با دو سوم ظرفیت و نیز سایر دستگاه و ادارات نیز با نصف ظرفیت اداری به شرط خدمات رسانی مناسب به شهروندان، فعالیت خواهند کرد.

وی برگزاری آیین های ملی و مذهبی و نیز برپایی نمایشگاه و همایش ها ممنوع اعلام کرده و گفت: جلسات اداری در صورت ضرورت با حداکثر ۲۰ نفر و با فاصله چهار متری برگزار خواهد شد.

معاون استاندار اذربایجان شرقی همچنین اظهار داشت: تمامی مدارس، آموزشگاه ها، دانشگاه ها و حوزه های علمیه به صورت کامل تعطیل بوده و فعالیت های خود را به صورت مجازی انجام خواهند داد.

موسوی حسینی در ادامه افزود: تشخیص وضعیت شهرستان ها از زرد تا قرمز براساس تعاریف مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و وضعیت فعلی می تواند براساس معیارهای این ستاد در هفته های آینده تغییر کند.

وی در پایان افزود: عدم رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی زمینه ساز شیوع بیشتر بیماری کرونا شده و این امر می تواند به قرمز شدن وضعیت این شهرستان و در نتیجه اعمال محدودیت های بیشتر و شدیدتر شود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات