علی علیزاده,نماینده مراغه,مجلس شورای اسلامی,دونالد ترامپ,

علی علیزاده,نماینده مراغه,مجلس شورای اسلامی,دونالد ترامپ,

SafiNews Agency

شنبه 08 آذر 1399 - 16:13 شناسه خبر: 4000 بازدید : 132 توسط:
نماینده مردم مراغه:

پاسخ ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده را باید در دوره ترامپ ‌بدهیم

پاسخ ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده را باید در دوره ترامپ ‌بدهیم

صافی نیوز / دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه دولت فراتر از توئیت زدن ترور شهید فخری‌زاده را پیگیری کند گفت: پاسخ ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده را باید در ‌همین دوره ترامپ ‌بدهیم.

به گزارش صافی، علی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم در تبریز با اشاره به ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده از دانشمندان هسته‌ای و دفاعی کشورمان اظهار داشت: مطرح کردن این موضوع که در زمان شهادت سردار سلیمانی پاسخ  مناسبی داده نشد که الان با این ترور دانشمندان هسته‌ای کشور روبرو هستیم ؟ پاسخی که در آن مقطع به شهادت سردار سلیمانی داده شد به مقتضای جو روانی ایران و جهان بود که بسیار مقتدرانه و شجاعانه بود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب به مسئولان  گفتند که  پاسخ اصلی و انتقام هنوز  انجام نشده است  و این حق برای همیشه برای ایران محفوظ خواهد بود و حتماً  انجام خواهد گرفت.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: بدیهی است که اگر پاسخ برابری صورت می‌گرفت شاید اتفاق اخیر هم رخ نمی‌داد و نکته‌ای که نباید فراموش شود این است که  رژیم صهیونیستی  هویتش با اقدامات تروریستی و بزدلانه گره خورده است.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: این رژیم در ادبیات سیاسی  نه دولت بلکه به نوعی ماشین ترور شناخته می‌شود که کشتن دانشمندان هسته‌ای مصری، عراقی و در مقطعی فرانسوی و عموماً ترور دانشمندان و سیاست مداران  دنیا از خصایص رذیلانه این رژیم بوده و به همین خاطر نفرت جهانی از این رژیم به نهایت خود رسیده است.

علیزاده با بیان  اینکه دولت و وزارت امور خارجه اقداماتی باید در این خصوص داشته باشند تصریح کرد: امیدواریم  دولت و وزارت امور خارجه فراتر از توئیت زدن، مسئله شهادت و ترور شهید فخری زاده را  در مجامع بین المللی دنبال و پیگیری کنند و گزارش آن را به مجلس بدهند چرا که در مورد شهید سلیمانی تا حالا ما شاهد اقدام جدی و  تأثیر گذاری نبودیم که دولت یا وزارت خارجه انجام داده باشند.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اما مسئله دیگری که مطرح است بحث  اقدام اسرائیل قبل از روی کار آمدن جو بایدن و اتمام دولت ترامپ است که  تحلیل‌های مختلفی در این خصوص مطرح است  اما انگیزه  رژیم صهیونیستی از این اقدام در این مقطع زمانی چه بوده  اصلاً مهم نیست و هیچ مسئول جمهوری اسلامی ایران نباید چنین تحلیلی را در برنامه اقدام خود داشته باشد.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی افزود: ما نباید برنامه‌های ملی خود را مشروط  و منوط بر تحولات در کشورهای دیگر قرار دهیم کسانی که نمی‌خواهند پاسخ دهند و انتقام بگیرند  همیشه بهانه دارند و یا بهانه خواهند ساخت و اگر بایدن هم بیاید می‌گویند بهتر است انتقام را فراموش کنیم.

علیزاده گفت: من اخطار می‌دهم نباید هیچ حمله و تروری بی‌پاسخ بماند اتفاقاً پاسخ را در همین دوره ترامپ باید بدهیم و دولت و نهادهای امنیتی ونظامی کارکردشان این است که پاسدار هویت ملی و شهروندان باشند و تکلیف ملی و شرعی دارند که در اسرع وقت پاسخ قاطعانه بدهند.
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان اینکه مجلس موضوع شهادت شهید فخری‌زاده را در برنامه اصلی خود قرار دارد ابراز کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز امروز  برای این موضوع  جلسه و نشست فوق‌العاده‌ای  با حضور مسئولان نظامی و امنیتی برگزار خواهد کرد  و قطعاً پیگیر خواهیم بود تا پاسخ قاطع داده شود تا دیگر دشمن هوس همچنین  اقدامی را  در سرزمین  ما نداشته باشد.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم

 

تبلیغات اختصاصی

 

 

تبلیغات

 

تبلیغات اختصاصی