ستاد اقامه نماز,محسن قرائتی,مصلی ارومیه,درس تفسیر,حوزه علمیه,ارومیه,

ستاد اقامه نماز,محسن قرائتی,مصلی ارومیه,درس تفسیر,حوزه علمیه,ارومیه,

SafiNews Agency

سه شنبه 12 آذر 1398 - 0:48 بازدید : 190 توسط:

لزوم توجه به درس تفسیر قرآن در حوزه علمیه

لزوم توجه به درس تفسیر قرآن در حوزه علمیه

صافی نیوز: حجت الاسلام قرائتی گفت: امروز باید تفسیر روزانه قرآن در حوزه‌های علمیه دایر باشد و پیامبر اسلام روز قیامت از مردمی که قرآن را رها کرده‌اند شکایت خواهد کرد.

به گزارش صافی به نقل از فارس، حجت الاسلام محسن قرائتی شامگاه دوشنبه در مراسم نقش روحانیت در ترویج نماز که در مصلی امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد، با اشاره به اینکه در تربیت دینی باید نوجوانان و جوانان را در اولویت قرار داد، اظهار داشت: باید طلاب را به گونه‌ای تربیت کرد توانایی کلاس‌داری را داشته باشند و وقتی وارد مدارس شدند تاثیرگذار باشند.

وی افزود: سخنرانی‌های منابر باید به گونه‌ای باشد که در ذهن مردم ماندگار شود و برای این کار می‌توان از لطایفی استفاده کرد که مخاطب را جذب خود کند و در رساندن پیام به مخاطب باید حال آن‌ها را هم در نظر گرفت.

رییس ستاد اقامه نماز کشور بیان داشت: قرآن علم را به سه گروه علم در حال رشد، علم نافع و علم مضرّ تقسیم می‌کند و طلبه به عنوان تولید کننده علم شناخته می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی علوم وجود دارند که برای جامعه نفعی ندارند و صرف وقت برای چنین علومی اتلاف وقت است، اضافه کرد: معنای اینکه خدای متعال فقط علما را به ترس از خدای متعال محدود کرده آن است که برخی علوم فقط مدرک است و دردی از جامعه را دوا نمی‌کند و این علوم دینی است که هم در خواننده و هم در کسانی که آن را می‌شنوند مؤثر است.

حجت الاسلام قرائتی ادامه داد: در طلبگی هم باید از علم بزرگان پیروی کرد و هم خود دست به نوآوری زد و لازم است آن‌چه که نیاز جامعه می‌باشد به مردم انتقال یابد.

وی به لزوم محوریت قرآن در تبلیغ اشاره کرد و گفت: باید محور همه تبلیغ‌ها قرآن کریم باشد و قرآن در مورد اقتصاد، سیاست، اجتماع ، مطالب را به وضوح بیان کرده است و شعار مرگ بر آمریکا که یک شعار سیاسی است که ریشه قرآنی دارد و امروز باید تفسیر روزانه قرآن در حوزه‌های علمیه دایر باشد و پیامبر اسلام روز قیامت از مردمی که قرآن را رها کرده‌اند شکایت خواهد کرد.

رییس ستاد اقامه نماز تاکید کرد: نکات برداری در مطالعه، کم کردن تعطیلات حوزه، تدریس رسمی قرآن و کنار گذاشتن برخی کتب حوزه که نیاز روز جامعه نیست، امروز امر ضروری برای طلاب علوم دینی است و طلاب ضمن مطالعه باید ورزش‌های کم‌هزینه و اخلاق و تهجد شب را در برنامه‌های خود قرار دهند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

تبلیغات