کلاهک هسته ای,بمب هسته ای,انفجار هسته ای,هسته,کلاهک,

کلاهک هسته ای,بمب هسته ای,انفجار هسته ای,هسته,کلاهک,

SafiNews Agency

یکشنبه 29 دي 1398 - 17:16 بازدید : 125 توسط:

9 انفجار هسته اي مهیب در طول تاريخ

9 انفجار هسته اي مهیب در طول تاريخ

صافي نيوز: در مورد سلاح هسته ای که در مه 1957 در آلبوکارک منفجر شد، و همچنین هشت واقعه "انفجار هسته اي" دیگر طی دهه هاي گذشته اطلاعات کسب کنید.

1. 22 مه 1957: پایگاه نیروی هوایی کیرتلند، نیومکزیکو

ساکنان آلبوکارک که از یک روز بهاری در 22 مه 1957 لذت می بردند، با صدای انفجار مهیب مواجه شدند، انفجار دور نبود. هواپیمای B-36 در حال حمل سلاح هسته ای از تگزاس به نیومکزیکو بود هیچ کس نمی دانست دقیقاً چه اتفاقي افتاده است، اما به نوعی بمب هاي هسته اي از درون درها سقوط کرده و در حدود 1700 پایی وارد میدان جنوبی پایگاه هوایی كريتلند شده بود. در این حادثه هولناک مواد معمولی، منفجر و دهانه ای با عمق 12 فوت و 25 فوت را ایجاد کرده بود. خوشبختانه کپسول هسته ای به دلیل ایمنی هايي كه در آن تعبيه شده بود از مواد منفجره معمولی جدا و کپسول به صورت دست نخورده پیدا شد. تنها تلفات این انفجار یک گاو بود كه در این نزدیکی انفجار مشغول چرا بود.

2. 5 فوریه 1958: رودخانه ساوانا ، جورجیا

هنگامی که یک فروند B-47 حامل یک سلاح هسته ای بود در طی یک شبیه سازی آموزش در فوریه 1958،با يك هواپیمای F-86 برخورد كرد، مقامات تصمیم گرفتند این بمب را درون رودخانه ساوانا خنثی کنند. خوشبختانه، مواد منفجره معمولی دستگاه هنگام فرو رفتن در آب منفجر نشد، نیروی هوایی تا اواسط آوریل اين سلاح را در درون دريا جستجو کرد اما هرگز بمبی را پیدا نکرد. امروز ساکنان از این بمب هسته اي به عنوان بمب تيبي یاد می کنند.

3. 11 مارس 1958: فلورانس، کارولینای جنوبی

در مارس 1958، هنگامی که تیمی از غواصان نظامی يك بمب هسته اي را در رودخانه ساوانا در جورجیا ریختند، یک هواپیمای B-47E حامل یک سلاح هسته ای از کارولینای جنوبی برای یک پایگاه خارج از کشور بود، پس از مدت کوتاهی به طور اتفاقی سقوط كرد. مواد منفجره معمولی در اثر برخورد با زمین در یك محله حومه فلورانس منفجر شد و یك خانه را ویران كرد و چندین زخمی بر جای گذاشت.

4. 4 نوامبر 1958: پایگاه نیروی هوایی دیس ، تگزاس

هنگامی که یک B-47 حامل کلاهک هسته ای بود هنگام برخاستن از زمين دچار آتش سوزی می شود، این همان اتفاقی است که یک B-47 در نوامبر سال 1958 از پایگاه نیروی هوایی دایس تگزاس خارج شد تا کلاهک هسته ای را به مکان دیگری منتقل کند. در 1.500 پا شروع آتش گرفتن کرد. سه نفر از خدمه هواپیما با چتر نجات بیرون پریدند، هواپیما سقوط کرد و متاسفانه یک نفر کشته شد، مواد منفجره معمولی با زمین برخورد کرده و یک دهانه 35 متری قطر و عمق 6 فوت را منفجر کرد. تمام اجزای هسته ای در صحنه کشف شدند.

5. 24 ژانویه 1961: گلدسبورو ، کارولینای شمالی

در یک انفجار هسته ای ، یک سوئیچ ایمنی مانع انفجار یک بمب هیدروژن 20 مگاتون Mk39 در کارولینای شمالی در ژانویه سال 1961 شد. هنگامی که یک B-52 حامل دو بمب بود، دچار نشت سوخت در بال هواپیما شد. هواپیما منفجر شد و هر دو بمب را به سمت زمین پرتاب کرد، اما سلاح هسته ای تقریباً هنگامی منفجر شد که پنج شش دستگاه ایمنی آن از بین برده بود و بر اثر برخورد با زمین از هم پاشید. در حالی که نیروی هوایی پلوتونیوم بمب را بازیابی کرد ، کلاهک هسته ای حاوی اورانیوم هرگز یافت نشد. نیروی هوایی زمین منطقه ای را که مقامات معتقد بودند اورانیوم در آن قرار دارد ، خریداری و حصار کشیدند.

6. 14 مارس 1961: شهر یوبا ، کالیفرنیا

در مارس 1961 ، هنگامی که محفظه فشار هوای هواپیما در 10،000 پا دچار اختلال شد، یک فرمانده نیروی هوایی به خدمه هواپیما دستور داد تا یک جفت کلاهک حرارتی هسته ای قرار دهند. این فرمانده دستور داد تا خلبان هواپیما از مناطق پرجمعیت در نزدیکی شهر یوبا ، کالیفرنیا به بیرون منطقل شود، همچنین دو فروند بمب هسته ای را از هواپیما به بیرون پرتاب کردند که هنگام پرتب از هواپیما پاره شدند، خوشبختانه هیچ چیزی منفجر نشد و هیچ آلودگی رادیواکتیو آزاد نشد.

7. 17 ژانویه 1966: پالومارس ، اسپانیا

وقتی صدها نفر از تماشاگران شاهد یک رویداد هستند، منفجر کردن یک بمب B-52 حامل چهار بمب هیدروژنی بسیار دشوار است. بنابراین برای کسی جای تعجب ندارد که واقعه پالومارس، همانطور که مشخص شد ، در ژانویه سال 1966 ، فقط سه روز پس از وقوع این رویداد، در صفحه اول نیویورک تایمز قرار گرفت. در طی یک عملیات معمول سوخت گیری بر روی اسپانیا ، یک گشت زنی آمریکایی B-52 با هشدار هوایی در اثر گشت زنی هواپیمای سوخت مورد اصابت قرار گرفت که بلافاصله هر دو هواپیما را منهدم کرد و هفت نفر از 11 عضو خدمه را به هلاکت رساند. دو بمب B-52 در اثر برخورد با زمین در نزدیکی روستای پالومارس منفجر شد و تقریباً 1 مایل مربع با پلوتونیوم رادیواکتیو را آلوده کرد. یک بمب دیگر در یک بستر رودخانه کشف نشده کشف شد ، در حالی که سلاح چهارم به دریای مدیترانه سقوط کرد. آن کلاهک هسته ای توسط یک ماهیگیر محلی دیده شد، که سریعاً برای مطالبه حقوق نجات به دادگاهی رفت. طبق قانون حاکم بر دریایی، حقوق نجات می توانست 1 درصد از ارزش 2 میلیارد دلاری دستگاه یا چیزی در حدود 20 میلیون دلار به این ماهیگیر اعطا کند. بنا بر گزارش ها، نیروی هوایی با مبلغی اعلام نشده از دادگاه خارج شد.

8. 21 ژانویه 1968: پایگاه نیروی هوایی Thule ، گرینلند

در ژانویه سال 1968 هنگامی که در محفظه ناو هواپیمابر B-52 در حال هشدار در نزدیکی دایره قطب شمال در معرض آتش سوزی قرار گرفت ، این هواپیما اقدام به فرود در پایگاه هوایی تولی در گرینلند کرد. این هواپیما حدود هفت مایل مانده به باند فرودگاه سقوط کرد و به شعله های آتش شعله ور شد و باعث انفجار یک بمب، شد. این حادثه باعث آلودگی رادیواکتیو از هسته پلوتونیوم در ناحیه یک هزار پا در اطراف سقوط شد. تقریباً چهار میلیون فوت مکعب یخ آلوده، برف، آب و آوار آلوده آلوده طی مدت چهار ماه به یک مکان ذخیره سازی در ایالات متحده منتقل شد. از بین دو سلاحی که روی صفحه یخی مانده بود ، یکی در سال 1979 کشف شد، اما یک بمب هسته ای هنوز کشف نشده و هنوز هم در کف خلیج بافین قرار دارد.

9. 19 سپتامبر 1980: دمشق ، آرکانزاس

هنگامی که یک تعمیرکار نیروی هوایی در آرکانزاس ، آچار خود را به سیلوی موشکی Titan II ICBM در طی یک عملیات معمول نگهداری در سپتامبر 1980 فرو ریخت ، فاجعه هجی کرد. آچار سنگین مخزن سوخت تحت فشار این موشک را که بیش از هشت ساعت قبل از انفجار به آرامی نشت کرد ، سوراخ کرد و یک عضو سرویس را کشته و 21 نفر دیگر زخمی کرد. یک کلاهک هسته ای موجود در خودروی مجددا موشک در این انفجار بیرون کشیده شد اما متعاقباً دست نخورده کشف شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


منبع: history.com

 

تبلیغات